Президентимиз илгари сурган таклифлар бизни амалий ҳаракатлар сари ундайди
O’zLiDeP Навоий вилоят ҳудудий партия ташкилоти сиёсий таълим маркази Президентимизнинг Олий Мажлисга Мурожаатномаси мазмун-моҳиятини ўрганишга қаратилган ўқув семинарларини ташкил этмоқда.
БПТ аъзолари, депутатлар ва партия фаоллари учун ташкил қилинаётган ушбу  ўқув семинарларининг Навоий шаҳар босқичи НКМКга қарашли Тиббий санитария бўлими бошланғич партия ташкилотида ўтказилди.
Ўқув семинарда O’zLiDeP Навоий вилоят ҳудудий партия ташкилоти сиёсий таълим маркази раҳбари Х.Зайниддинов Мурожаатнома мазмун-моҳияти ва ундан келиб чиқадиган партия тузилмаларининг вазифалари юзасидан маъруза қилди.
- Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг Олий Мажлисга йўллаган Мурожаатномасини тинглаб, биз халқ вакиллари ҳали олдимизда катта вазифалар турганини ҳис этдик. Сабаби, давлатимиз раҳбарининг инсон манфаатларини таъминлаш бўйича илгари сурган таклифлари барчамизни амалий ҳаракатлар сари ундайди, - деди у ўз маърузасида.
Шундан сўнг тадбир иштирокчилари томонидан партия сафига ўтиш тартиби хусусида савол-жавоблар бўлиб ўтди. Аъзоликка ўтиш истагини билдирган шифокорлар шу ернинг ўзида партия сафига қабул қилинди.
Ўқув-семинар якунида Халқ депутатлари Навоий шаҳар кенгаши депутати А. Тўқсоновга депутатлик фаолиятини намунали тарзда олиб борганлиги учун O’zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитасининг ташшакурномаси топширилди.

Центром политического образования Навоийской областной партийной организации УзЛиДеП проводятся учебные семинары по изучению сути и значения Послания Президента Олий Мажлису.
Навоийский городской этап учебных семинаров, организуемых для членов ППО, депутатов и активистов партии, проводился в первичной партийной организации медико-санитарного отделения НГМК.
На семинаре с докладом о сути и значении Послания и перспективных задачах партийных структур выступил руководитель Центра политического образования Навоийской областной партийной организации УзЛиДеП Х.Зайниддинов.
- Слушая Послание Президента Шавката Мирзиёева Олий Мажлису, мы, каждый из нас, осознал, что перед нами стоят большие задачи. «Выдвинутые главой государства предложения по обеспечению интересов человека призывают нас к практическим действиям», — сказал он в своем выступлении.
Затем были обсуждены вопросы и разъяснен порядок вступления в партию в соответствии с партийным Уставом. После чего, желающие вступить в партию врачи были приняты в ряды партии.
По завершении учебного семинара депутату Навоийского городского Кенгаша народных депутатов А. Туксонову за образцовую депутатскую деятельность вручили благодарность Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП.