Президентимиз илгари сурган таклифлар бизни амалий ҳаракатлар сари ундайди
O’zLiDeP Навоий вилоят ҳудудий партия ташкилоти сиёсий таълим маркази Президентимизнинг Олий Мажлисга Мурожаатномаси мазмун-моҳиятини ўрганишга қаратилган ўқув семинарларини ташкил этмоқда.
БПТ аъзолари, депутатлар ва партия фаоллари учун ташкил қилинаётган ушбу  ўқув семинарларининг Навоий шаҳар босқичи НКМКга қарашли Тиббий санитария бўлими бошланғич партия ташкилотида ўтказилди.
Ўқув семинарда O’zLiDeP Навоий вилоят ҳудудий партия ташкилоти сиёсий таълим маркази раҳбари Х.Зайниддинов Мурожаатнома мазмун-моҳияти ва ундан келиб чиқадиган партия тузилмаларининг вазифалари юзасидан маъруза қилди.
- Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг Олий Мажлисга йўллаган Мурожаатномасини тинглаб, биз халқ вакиллари ҳали олдимизда катта вазифалар турганини ҳис этдик. Сабаби, давлатимиз раҳбарининг инсон манфаатларини таъминлаш бўйича илгари сурган таклифлари барчамизни амалий ҳаракатлар сари ундайди, - деди у ўз маърузасида.
Шундан сўнг тадбир иштирокчилари томонидан партия сафига ўтиш тартиби хусусида савол-жавоблар бўлиб ўтди. Аъзоликка ўтиш истагини билдирган шифокорлар шу ернинг ўзида партия сафига қабул қилинди.
Ўқув-семинар якунида Халқ депутатлари Навоий шаҳар кенгаши депутати А. Тўқсоновга депутатлик фаолиятини намунали тарзда олиб борганлиги учун O’zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитасининг ташшакурномаси топширилди.

The proposals forwarded by the President urge us to take practical action
The center of political education of Navoi regional party organization of UzLiDeP conducts training workshops to study the essence and significance of the President’s Address to the Oliy Majlis.
The Navoi city stage of training workshops, organized for members of the PPO, deputies and party activists, was held in the primary party organization of the NMMC medical and sanitary department.
At the workshop, the Head of the Center for Political Education of Navoi regional party organization of UzLiDeP Kh.Zayniddinov made a report on the essence and meaning of the Address and the promising tasks of party structures.
“Listening to the Address of President Shavkat Mirziyoyev to the Oliy Majlis, we, each of us, realized that we face great challenges. The proposals put forward by the Head of the state to ensure human interests call us to take practical action”, he said in his speech.
Then the issues were discussed and the procedure for joining the party in accordance with the party Charter was explained. After that, doctors wishing to join the party were accepted into the ranks of the party.
Following the training workshop, A. Tuksonov, a deputy of Navoi City Council of People’s Deputies, was awarded a gratitude from the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP for exemplary deputy activity.