Президент мурожаатномаси ўрганилмоқда
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси Фарғона вилояти Кенгаши томонидан Президентимизнинг Олий Мажлисга йўллаган Мурожаатномасининг мазмун-моҳиятини фуқароларга етказишга қаратилган тарғибот тадбирлари ўтказилиб, унда илгари сурилган устувор вазифалар чуқур ўрганилмоқда.
O'zLiDeP Марғилон шаҳар Кенгаши Республика маънавият ва маърифат маркази Марғилон шаҳар бўлинмаси билан ҳамкорликда ўтказилган шаҳардаги 7-оилавий поликлиникада тиббиёт ходимлари иштирокидаги давра суҳбатида Мурожаатномада тиббиёт соҳасига алоҳида урғу берилгани, тиббиётнинг бирламчи бўғинини кучайтириш, айниқса, қишлоқ ва маҳаллаларда тиббий хизматни сифат жиҳатидан янги босқичга кўтариш борасида қилиниши зарур бўлган ишлар ҳақида атрофлича суҳбатлашилди. Шунингдек, бирламчи бўғинда умумий амалиёт шифокори ўрнига оилавий шифокор ва унга ёрдамчи сифатида 5 нафар ўрта тиббиёт ходимидан иборат «тиббий бригадалар» ташкил этилиши Мурожаатномадан ўрин олгани таъкидланди.
Бундан ташқари, O'zLiDeP Қувасой шаҳар Кенгаши томонидан шаҳар Маданият уйида ўтказилган тадбирда ЎзЛиДеПдан сайланган шаҳар Кенгаши депутати О.Худойбердиев иштирок этиб, сўнгги йилларда юртимизда халқимизнинг маданий-маърифий ҳаётини юксалтириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилаётганини фахр билан айтиб ўтди.
Учкўприк туман Давлат Солик Инспекциясида туман Кенгаши депутати З.Маҳкамова иштирокида ўтказилган мулоқотда Мурожаатномада солиқ тизими соҳасида олиб борилаётган ислоҳотлар ва келгусида бу тизимда амалга оширилиши режалаштирилган ишлар хусусида сўз юритди. Жумладан, жорий йилда «Солиқчи – кўмакчи» тамойили асосида тадбиркорлар учун уларнинг бизнес ҳамкорининг солиқ қарздорлиги ҳақидаги маълумотларни олиш имконияти яратилади. Бундан ташқари, ўзини ўзи банд қилган аҳоли учун солиқ имтиёзлари берилиши таъкидланди.
Айни вақтда O'zLiDeP Фарғона вилояти, туман-шаҳар Кенгашлари ва депутатлик гуруҳлари томонидан жойларда Президентимиз Мурожаатномасининг моҳиятини ўрганишга қаратилган тадбирлар вилоят бўйлаб давом этмоқда.

Изучается Послание Президента
Ферганским областным Кенгашем Движения предпринимателей и деловых людей - Либерально-демократической партии проводятся широкомасштабные мероприятия, направленные на донесение до населения сути и значения Послания Президента Олий Мажлису, а также глубоко изучаются намеченные в Послании приоритетные задачи.
В ходе встречи, проведенной Маргиланским городским кенгашем УзЛиДеП в сотрудничестве с Маргиланским городским отделением Республиканского центра духовности и просветительства, с медицинскими работниками 7 городской семейной поликлиники, подробно говорилось о том, что в Послании особое внимание акцентировано на сфере медицины, усилении первичного медицинского звена, повышении уровня медицинского обслуживания на селе и в махаллях. В частности, отмечено, что вместо врачей общей практики в учреждениях первичного звена будет организована деятельность медицинских бригад, состоящих из семейного врача и 5 его помощников из числа среднего медицинского персонала.
В мероприятии, проведенном Кувасайским городским кенгашем УзЛиДеП в городском Доме культуры, принял участие избранный от УзЛиДеП депутат городского Кенгаша О.Худойбердиев. В своем выступлении он с большим удовлетворением отметил, что в нашей стране в последние годы уделяется особое внимание вопросам развития культурно-просветительской сферы.
На мероприятии, состоявшемся в здании Государственной налоговой инспекции Учкуприкского района, депутат районного кенгаша З.Махкамова проинформировала население о реформировании налоговой сферы и работе, запланированной на перспективу в данном направлении. В частности, в нынешнем году на основе принципа «Налоговик - помощник» предпринимателям будет предоставлена возможность для получения информации о налоговых долгах своих бизнес-партнеров. Так же отмечалось, что для самозанятого населения будут предоставляться налоговые льготы.
В настоящее время на местах продолжаются мероприятия по изучению Послания Президента, проводимые Ферганским областным, районными и городскими кенгашами УзЛиДеП.