O‘zLiDeP лойиҳалари талаба-ёшлар орасида катта қизиқиш уйғотди
Тошкент давлат транспорт университетида O‘zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши Ёшлар билан ишлаш бўлими ҳамда Миробод туман Кенгаши ҳамкорлигида “Жамият ривожида ёшларнинг ўрни” мавзусида очиқ мулоқот ташкил этилди.
Тадбирда “Ёшларни қўллаб – қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили” Давлат дастурида белгилаб берилган устувор вазифалар ижросига эътибор қаратилди.
Ҳозирги кунда Янги Ўзбекистонни барпо қилиш йўлида ёшларни ҳар тамонлама қўллаб- қувватлаш, баркамол этиб улғайишлари учун амалий ишлар қилинмоқда. Бу борада партия ёшларни сиёсий, хуқуқий, маънавий, иқтисодий билимларини ошириш мақсадида қатор тарғибот тадбирларини ҳам бошлаб юборган.
Партия депутатлари, экспертлар, ёш тадбиркорлар таклиф этилган мулоқотда талаба ёшлар ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоблар олишди.
Тадбир давомида партия “Ёшлар қаноти” томонидан ўтказиб келинаётган “Startap”, “Ёш журналистлар ва блогерлар клуби", “Ёш инновациячи" лойиҳаларга талаба ёшлар ўз қизиқишларини билдириб ўтишди.
Тадбир сўнгида партия сафига кирган янги аъзоларга партия гувоҳномалари топширилди ҳамда фаол талабаларга эсдалик совғалари тақдим қилинди.

Молодежь интересуется проектами УзЛиДеП
В Ташкентском государственном транспортном университете состоялась беседа «Роль молодежи в развитии общества», организованная отделом по работе с молодежью Ташкентского городского кенгаша УзЛиДеП и Мирабадским районным кенгашем.
На мероприятии внимание было уделено исполнению задач, намеченных в Государственной программе «Год поддержки молодежи и укрепления здоровья населения».
В настоящее время проводится работа по всесторонней поддержке молодежи на пути формирования Нового Узбекистана. В целях повышения политических, правовых, духовных, экономических знаний молодежи партией проводятся пропагандистские мероприятия.
На мероприятии с участием депутатов, экспертов партии и молодых предпринимателей молодежь получила ответы на интересовавшие ее вопросы.
В ходе мероприятия молодежь проявила интерес к проектам “Startap”, “Клуб молодых журналистов и блогеров", “Молодой инноватор", проводимым «Молодежным крылом» партии.
В конце мероприятия состоялось вручение членских билетов новым членам партии и памятных подарков студентам-активистам.