Шавкат Мирзиёев Бухоро шаҳридаги Ёшлар марказига ташриф буюрди (фото)
Ушбу марказ 2017 йил 30 декабрда фойдаланишга топширилган. Бу ерда ёшларнинг талаб ва қизиқишларидан келиб чиқиб 16 тўгарак ташкил қилинган. 800 ўринли мажлислари зали, конференция ва кино заллари, ходимларнинг хизмат хоналарида замонавий шароитлар яратилган.
Президентимиз марказ фаолияти билан яқиндан танишди. Бажарилган ишларни юқори баҳолаб, бу ерда яратилган имкониятлардан оқилона фойдаланиш, ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, уюшмаган ёшларни бирлаштириш бўйича кўрсатмалар берди.

Шавкат Мирзиёев посетил Центр молодежи в Бухаре (фото)
Глава государства 17 февраля посетил Центр молодежи в городе Бухаре. Центр сдан в эксплуатацию 30 декабря 2017 года. С учетом запросов и интересов молодежи здесь организовано 16 кружков. В зале заседаний на 800 мест, конференц- и кинозале, служебных кабинетах работников созданы современные условия.
Президент нашей страны ознакомился с деятельностью центра.  Высоко оценив проделанную работу, дал указания по рациональному использованию созданных здесь возможностей, содержательной организации досуга молодежи, объединению ее неорганизованной части.