Ўзбекистон Республикаси Президенти Париж шаҳрига келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 8 октябрь куни расмий ташриф билан Париж шаҳрига келди.
Икки давлат байроқлари билан безатилган “Орли” халқаро аэропортида давлатимиз раҳбарини Франция Республикасининг расмий шахслари кутиб олди.
Бугун давлатимиз раҳбари БМТнинг Таълим, фан ва маданият масалалари бўйича ташкилоти Бош директори Одри Азуле билан учрашади. Унда Ўзбекистон ва ЮНЕСКО ўртасидаги шерикликни кенгайтириш истиқболлари муҳокама этилади ҳамда 2018-2021 йилларга мўлжалланган қўшма Ҳаракатлар режаси қабул қилиниши кутилмоқда.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Сенати раиси билан ва Франциянинг етакчи компаниялари раҳбарлари билан ҳам учрашиши кўзда тутилган.

Президент Республики Узбекистан прибыл в Париж
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Французской Республики Эммануэля Макрона 8 октября прибыл с официальным визитом в Париж.
В международном аэропорту "Орли" главу нашего государства встретили официальные лица Франции.
Сегодня глава нашего государства встретится с Генеральным директором Организации Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры Одри Азуле. На встрече будут обсуждены перспективы расширения сотрудничества между Узбекистаном и ЮНЕСКО, ожидается принятие совместного Плана действий на 2018-2021 годы.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев проведет также встречи с Председателем Сената Франции и руководителями ведущих компаний этой страны.