Шавкат Мирзиёев Нукус халқаро аэропортини кўздан кечирди (+фото)
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 15 ноябрь куни Нукус шаҳрига ташриф буюриб, дастлаб Нукус халқаро аэропортида амалга оширилган модернизация ишларини кўздан кечирди.
Давлатимиз раҳбарининг 2017 йил январь ойидаги ташрифи чоғида берилган топшириқлар ижроси доирасида бу ерда қарийб 80 миллиард сўмлик ишлар бажарилган. Аэропорт биноси реконструкция қилиниб, терминал кенгайтирилган, замонавий жиҳозланган.
Президент Шавкат Мирзиёев Нукус халқаро аэропорти Қорақалпоғистонни иқтисодий ривожлантириш, бизнес алоқаларни кенгайтириш, туристлар оқимини кўпайтиришга хизмат қилишини таъкидлади.

Шавкат Мирзиёев осмотрел международный аэропорт "Нукус" (+фото)
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 15 ноября по прибытии в город Нукус ознакомился с работой, проделанной по модернизации международного аэропорта "Нукус".
Во исполнение поручений, данных главой государства в ходе поездки в Каракалпакстан в январе 2017 года, здесь выполнены работы почти на 80 миллиардов сумов. Здание аэропорта прошло реконструкцию, терминал был расширен и оснащен в соответствии с современными требованиями.
Президент отметил, что международный аэропорт "Нукус" занимает важное место в экономическом развитии Каракалпакстана, расширении деловых связей, увеличении туристического потока.