Президент таклиф этган номзод халқ депутатлари томонидан қўллаб-қувватланди (фото)
2018 йил 30 ноябрь куни Халқ депутатлари Хоразм вилояти кенгашининг навбатдан ташқари сессияси бўлиб ўтди.
Сессияда ташкилий масала кўрилди. Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг тавсиясига биноан Хоразм вилояти ҳокими вазифасини вақтинча бажариб келаётган Фарҳод Эрманов Хоразм вилояти ҳокими этиб тасдиқланди.
Ф.Эрманов 1958 йилда туғилган. Илгари Қорақалпоғистон Республикаси қишлоқ ва сув хўжалиги вазири, Беруний тумани ҳокими лавозимларида ишлаган. Кейинги етти ойда у Хоразм вилояти ҳокими вазифаларини бажаришда синовдан ўтган. Халқ депутатлари кенгашининг партиялар гуруҳлари билан ўтказилган маслаҳатлашувларда ҳам Фарҳод Эрманов номзоди қўллаб-қувватланган.
Аввалроқ Хоразм вилояти ҳокимининг биринчи ўринбосари, вилоят прокурори, ички ишлар ва солиқ бошқармалари бошлиқлари вазифаларига ҳам янги раҳбарлар тайинланган эди.
Президентимиз вилоят раҳбарлари Хоразм халқи билан бир тану бир жон бўлиб, бугун белгилаб берилган вазифаларни тўла бажариши, иқтисодиётни ривожлантириш ва одамлар ҳаётини яхшилаш бўйича кутилган натижаларга эришиши зарурлигини таъкидлади.

Представленная Президентом кандидатура поддержана народными депутатами (фото)
30 ноября 2018 года состоялась внеочередная сессия Хорезмского областного Кенгаша народных депутатов.
На сессии рассмотрен организационный вопрос.
По представлению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева временно исполнявший обязанности хокима Хорезмской области Фарход Эрманов утвержден в должности хокима Хорезмской области.
Ф.Эрманов родился в 1958 году. Прежде занимал должности министра сельского и водного хозяйства Республики Каракалпакстан, хокима Берунийского района. Последние семь месяцев исполнял обязанности хокима Хорезмской области. Кандидатура Фархода Эрманова была поддержана и в ходе консультаций, проведенных партийными группами в областном Кенгаше народных депутатов.
Ранее были назначены новые руководители на должности первого заместителя хокима, прокурора, начальников управления внутренних дел и налогового управления Хорезмской области.
Президент отметил, что руководство области должно работать как единое целое вместе с народом Хорезма, обеспечить полное исполнение поставленных задач, развивать экономику и улучшать жизнь людей.