Чилонзор туманида Туркия технологияси асосида 23 та 9 қаватли уй қурилади (+ФОТО)
Шавкат Мирзиёев Чилонзор тумани Боғистон кўчасида бунёд этиладиган кўп қаватли уйларнинг қурилиш майдонида бўлди.
Бу ерда 23 та 9 қаватли уй қурилиши режалаштирилган. 900 хонадондан иборат бўладиган бу уйлар Туркия технологияси асосида қурилади ва келгуси йили фойдаланишга топширилади.
Ҳозирда уйларнинг пойдевори қуйилган. Улар зилзилага бардошли қилиб қурилади. Ногиронлар учун ҳам қулайликларга эга бўлади. Иситиш ва совитиш тизими ҳар бир хонадонда мустақил бошқарилади.
Давлатимиз раҳбари бу уйлар мустаҳкам ва сифатли бўлиши, пойтахтимиздаги энг намунали жойлардан бирига айланиши кераклигини таъкидлади.
Шу ерда Тошкент шаҳрида коммунал тармоқларни ривожлантириш, каналларни мукаммал таъмирлаш ва туташ ҳудудларни ободонлаштириш бўйича лойиҳалар намойиш этилди.
Президентимиз пойтахтимиздаги каналлар атрофини обод сақлаш, одамлар дам оладиган, болалар чўмиладиган сўлим ва хавфсиз ҳудудлар ташкил этиш бўйича кўрсатмалар берди.
1696
Сарвиноз Холматова Қизилтепа туман бўлими ижрочи котиби2018-12-21 16:18:59
Мана шундай чиройли кўркам, намунали уйлар нафақат пойтахтимизни кўркига кўрк балки Республикамизни чиройига чирой бера олади.

На улице Богистон будут возведены 23 девятиэтажных дома
Шавкат Мирзиёев ознакомился с ходом строительства многоквартирных домов на улице Богистон Чиланзарского района.
Здесь намечено построить 23 девятиэтажных дома в общей сложности на 900 квартир. Дома, строящиеся по турецкой технологии, намечено сдать в эксплуатацию в следующем году.
В настоящее время заложен фундамент с высоким уровнем сейсмоустойчивости. Предусмотрены все удобства для лиц с инвалидностью. Каждая квартира будет иметь настраиваемую систему отопления и кондиционирования.
Глава государства отметил, что дома должны быть прочными и качественными, массив - стать одним из самых образцовых в столице.
Здесь же состоялась презентация проектов по развитию коммунальных сетей Ташкента, капитальному ремонту каналов и благоустройству примыкающих к ним территорий.
Президент дал указания по превращению каналов и их окрестностей в благоустроенные и безопасные места, где люди могли бы отдыхать и купаться.