Шавкат Мирзиёев: Қанча кўп билимли бўлсак, шунча қудратли бўламиз
Германияда ўқиётган, илмий изланишлар олиб бораётган бир гуруҳ ўзбекистонлик ёшлар Берлин шаҳрида Президент Шавкат Мирзиёевни катта хурсандчилик билан кутиб олди.
Мамлакатимиз делегацияси жойлашган меҳмонхона олдида қисқа суҳбат бўлиб ўтди.
Давлатимиз раҳбари ватандошларимизнинг ўқиш ва ишлари, орзу-истаклари билан қизиқди.
– Ривожланган давлатлар барча соҳаларга илмий ёндашиб натижага эришган. Биз ҳам жуда катта изланишдамиз. Бутун ҳаракатларимиз дунё билан тенг бўлишга, халқимизга муносиб ҳаёт яратишга қаратилган. Ислоҳотларни сиздек илғор ёшлар билан бирга амалга оширамиз. Ҳамма ўрганган билим, “ноу-хау”ларингни Ўзбекистоннинг ҳар бир соҳаси интиқлик билан кутяпти. Қанча кўп билимли бўлсак, шунча қудратли бўламиз,- деди Шавкат Мирзиёев.
Президент ёшларни ўқиш ва изланишларини муваффақиятли тугатиб, билим ва тажрибаларини мамлакатимиз ривожига йўналтиришга таклиф этди.
Сирдарё иқтисодий ривожланиш, маънавий юксалиш манзили сифатида намуна бўлади
20.02.2019, 12:54
Жаҳон банки ва Халқаро молия корпорациясининг “Бизнес юритиш” йиллик ҳисоботида Ўзбекистон Республикасининг рейтингини яхшилашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида

Шавкат Мирзиёев: чем больше у нас знаний, тем мы сильнее
В Берлине Президента Шавката Мирзиёева с большой радостью встретила группа узбекской молодежи, учащейся и занимающейся научной деятельностью в Германии. У отеля, где расположилась делегация нашей страны, прошла краткая беседа.
Глава государства поинтересовался учебой и делами, планами и стремлениями наших соотечественников.
– Развитые государства достигли результата благодаря научного подхода во всем. Мы тоже находимся в процессе больших изысканий. Все наши усилия нацелены на то, чтобы идти вровень с миром, создать достойные условия жизни для народа. Мы осуществим реформы с такой передовой молодежью как вы. Каждая сфера жизни Узбекистана с нетерпением ждет ваших знаний и "ноу-хау". Чем больше у нас знаний, тем мы сильнее, - сказал Шавкат Мирзиёев.
Президент пожелал молодежи успешного завершения учебы, исследований и предложил направить полученные знания и опыт на развитие Узбекистана.