Шавкат Мирзиёев Биринчи Президентимиз хотирасига ҳурмат бажо келтирди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 30 январь куни Тошкент шаҳрида Ислом Каримов ҳайкали пойига гулчамбар қўйди.
Давлатимиз раҳбарининг 2017 йил 25 январдаги “Ўзбекистон Республикасининг Биринчи Президенти Ислом Абдуғаниевич Каримовнинг хотирасини абадийлаштириш тўғрисида”ги қарорига мувофиқ, ҳар йили Биринчи Президентимиз таваллуд топган сана - 30 январь кунини кенг нишонлаш белгиланган.
Шавкат Мирзиёев бугун Самарқанд шаҳрига ҳам ташриф буюриб, Ислом Каримовни хотирлаш тадбирларида иштирок этади.
1799
Носирова Шоира Кармана туман Кенгаши депутати2019-01-30 17:59:35
Бу сўз инсонни хотирани доимий муқаддаслигини эсга олишимизга даъват этади, ҳамда бизни ҳам яхши ишлар сари етаклайди

Шавкат Мирзиёев почтил память Первого Президента
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 30 января возложил цветы к подножию памятника Исламу Каримову в Ташкенте.
В соответствии с постановлением главы нашего государства "Об увековечении памяти Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Абдуганиевича Каримова" от 25 января 2017 года день рождения Первого Президента - 30 января - ежегодно широко отмечается в нашей стране.
Шавкат Мирзиёев сегодня также посетит Самарканд и примет участие в памятных мероприятиях, посвященных Исламу Каримову.