Бирлашган Араб Амирликларига ташриф самарали бўлди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Бирлашган Араб Амирликларига расмий ташрифи самарали бўлди.
Давлатимиз раҳбари Абу-Даби шаҳрида мазкур Амирлик валиаҳди, Бирлашган Араб Амирликлари Қуролли кучлари Олий бош қўмондони ўринбосари Шайх Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаён билан, Дубай шаҳрида БАА вице-президенти, Бош вазири, Дубай амири Шайх Муҳаммад бин Рошид Ол Мактум ва бошқа расмий шахслар билан учрашувлар ўтказди.
Мулоқотлар чоғида мамлакатларимиз ўртасидаги савдо, иқтисодиёт, инвестициялар, энергетика, қишлоқ хўжалиги, туризм ва бошқа соҳалардаги амалий алоқаларни ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди ҳамда ўзаро манфаатли ҳужжатлар ва умумий қиймати 10 миллиард доллардан зиёд инвестиция келишувлари имзоланди.

Визит в Объединенные Арабские Эмираты прошел плодотворно
Плодотворно прошел официальный визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Объединенные Арабские Эмираты.
Глава нашего государства провел в Абу-Даби встречу с Наследным принцем Эмирата Абу-Даби, заместителем Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами ОАЭ Шейхом Мухаммадом бин Заидом Аль Нахаяном, в Дубае прошли переговоры с Вице-президентом, Премьер-министром ОАЭ, эмиром Дубая Шейхом Мухаммадом бин Рашидом Аль Мактумом и другими официальными лицами.
В ходе переговоров обсуждены вопросы развития практического взаимодействия в торгово-экономической, инвестиционной, энергетической, сельскохозяйственной, туристической и других сферах, подписаны взаимовыгодные двусторонние документы и инвестиционные соглашения на сумму более 10 миллиардов долларов.