Шавкат Мирзиёев: «Барча ватандошларимизга чуқур миннатдорлик изҳор этаман»
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев таваллуд куни муносабати билан чин дилдан табриклаб, самимий қутлов ва эзгу тилакларини йўллаган давлат ва ҳукумат раҳбарлари, хорижий сиёсат ва жамоат арбоблари, халқаро ташкилотлар раҳбарлари, ишбилармон доиралар вакиллари, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоалари, турли касб эгаларига миннатдорлик билдирди, дея хабар қилди Президент матбуот хизмати.
"Таваллуд куним муносабати билан чин дилдан табриклаб, самимий қутлов ва эзгу тилакларини йўллаган давлат ва ҳукумат раҳбарлари, хорижий сиёсат ва жамоат арбоблари, халқаро ташкилотлар раҳбарлари, ишбилармон доиралар вакиллари, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоалари, турли касб эгалари бўлган барча ватандошларимизга чуқур миннатдорлик изҳор этаман.
Менинг шаънимга билдирилган бу илиқ табрик ва тилакларни, аввало, кўпмиллатли Ўзбекистон халқи ва давлатига юксак эҳтиром ифодаси, мамлакатимизнинг дунё миқёсида ортиб бораётган обрў-эътибори ва нуфузининг яна бир эътирофи сифатида қабул қиламан.
Фурсатдан фойдаланиб, меҳнаткаш, мард ва олижаноб халқимизга чин юракдан ўзимнинг чексиз меҳр-муҳаббатимни ва ҳурматимни билдираман.
Биз халқимиз билан биргаликда жонажон Ўзбекистонимиз равнақи ва эл-юртимиз фаровонлигига эришиш бўйича олдимизга қўйган улкан ва шарафли мақсадларга албатта етамиз, деб ишонаман", - дейилади миннатдорлик хатида.

Выражаю искреннюю благодарность главам государств и правительств, зарубежным политическим и общественным деятелям, руководителям международных организаций, представителям махаллей и трудовых коллективов нашей страны, людям разных профессий, всем соотечественникам за поздравительные послания в связи с днем моего рождения.
Добрые пожелания, поступившие в мой адрес, я воспринимаю, прежде всего, как проявление высокого уважения к многонациональному народу Узбекистана, признание достижений и растущего авторитета страны на мировой арене.
Пользуясь случаем, хочу еще раз от всего сердца выразить свою безграничную любовь и уважение нашему трудолюбивому, мужественному и благородному народу.
Уверен, что вместе мы обязательно достигнем поставленных перед собой высоких целей во имя благополучия и процветания родного Узбекистана.
745
Ruxshonabonu2019-07-28 23:44:46
Assalomu Aleykum mehribon Prezident otajon. Bizning kamtarona tabrigimizni qabul aylab bizlarga yõllagan minnatdorchiligingizni õqib juda xursand bõldim. Bizlarga yaratib bergan shart-sharoitlaringizdan oqilona foydalanib, sizga munosib farzand bõlishga va'da beraman.
АБДУЛЛОХ2019-07-27 21:08:28
НИМАГА СИЗ МУХТАРАМ ПРИЗЕДЕНТ НОХАК КАМОКДА ЁТГАНЛАР ТУГРИСИДА ХЕЧ НАРСА АЙТМАЯБСИЗ УЛАРНИНГ ОХУ НОЛАСИНИ ЭШИТАДИГАН КИМ БОР? БИЛАМАН СИЗНИ ХАММА ГАПДАН ЯЪНИ СУДЛАР ХАЛИЯМ БУ БОРАДА ОДИЛЛИК КИЛМАЁТГАНИДАН ХАБАРИНГИЗ БОР АЙБСИЗ ТУХМАТ БИЛАН КАМАЛИБ ЯНА ПРИЗЕДЕНТ КАЧОН БИЗ ХАКИМИЗДА ГАПИРАРКАН ДЕБ ЙИЛЛАР ДАВОМИДА КУТИШ БУ ОСОН ИШМАС МУХТАРАМ ШАВКАТ МИРОМОНОВИЧ