Шавкат Мирзиёев: «Қандай қилиб одамларнинг даромадини оширамиз, деган савол мени ҳар куни қийнайди»
Шавкат Мирзиёев Оқдарё туманидаги «Pure milk Oqdaryo» фермер хўжалиги даласида бўлиб, миришкорлар билан суҳбатлашди.
- Қандай қилиб одамларнинг даромадини оширамиз, деган савол мени ҳар куни қийнайди. Бунинг учун ҳар бир ҳудуд, ҳар бир соҳада имкониятлар бор. Қишлоқ хўжалигида – янги технологияларни жорий қилиб, ҳосилдорликни ошириш, хомашёни қайта ишлаш. Қайта ишлаш бўлса, даромад, иш ўрни кўпаяди, - деди Президент.
Пахтачилик ва чорвачиликка ихтисослашган мазкур фермер хўжалигининг майдони 1 минг 360 гектар. Ғўзани томчилатиб суғориш жорий этилган.
Давлат раҳбари қолган хўжалик ва кластерлар ерини ҳам томчилатиб суғоришга ўтказиш, ҳосилдорлик паст майдонларда ғаллани қисқартириб, даромади ундан юқори мева-сабзавотлар экиш, фермер ва кластерлар учун минитехнологиялар етказиб бериш бўйича кўрсатмалар берди.
омад, иш ўрни кўпаяди, - деди Президент.
2132
Komil2019-07-28 20:35:47
Odamlarni daromadini ochirish uchun xitoydan andoza olish kerak mini Fabrika mini sexlar umuman olganda oilaviy buznes va shu turdagi ishlab chiqarish sexlarni 100% soliqdan ozod etish kerak Fermerlarni xokimiyatdan ajiratish kerak monopoliyani tag tomiri bilan yoq qilish kerak deb uylayman shundagina odamlar boy buladi

Шавкат Мирзиёев: «Вопрос о том, как увеличить доходы людей, волнует меня постоянно»
Шавкат Мирзиёев в ходе поездки в Самаркандсую область посетил фермерское хозяйство «Pure milk Oqdaryo» в Акдарьинском районе, где встретился с земледельцами.
- Вопрос о том, как увеличить доходы людей, волнует меня постоянно. Возможности для этого есть в каждом регионе, каждой сфере. В сельском хозяйстве это внедрение новых технологий, повышение урожайности, переработка сырья. Переработка повышает доход и создает рабочие места, - сказал Президент.
Фермерское хозяйство, специализирующееся на хлопководстве и животноводстве, располагает 1 360 гектарами земли. Внедрено капельное орошение хлопчатника.
Глава государства указал на необходимость перевода на капельное орошение остальных хозяйств и кластеров, сокращения выращивания пшеницы на землях с низкой урожайностью и заготовки вместо этого высокодоходных фруктов и овощей, обеспечения фермеров и кластеров мини-технологиями.
1038
Komil2019-07-28 20:35:47
Odamlarni daromadini ochirish uchun xitoydan andoza olish kerak mini Fabrika mini sexlar umuman olganda oilaviy buznes va shu turdagi ishlab chiqarish sexlarni 100% soliqdan ozod etish kerak Fermerlarni xokimiyatdan ajiratish kerak monopoliyani tag tomiri bilan yoq qilish kerak deb uylayman shundagina odamlar boy buladi
Козимжон2019-07-27 08:04:57
Ешларни хунармандчиликка купрок жалб килиш керак.Хунармандлар уюшмасини кенгайтиш керак.
Козимжон2019-07-27 07:52:57
Аввало сабр деган гапига кушиламан. Сабр билан хурматни билсак хаммаси яхши булади. Дуо билан эл кукаради сув билан ер.Яхши гумонда булайлик иншооллох хаммаси яхши.