Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистон халқига Янги йил табриги (+ВИДЕО)
Сиз азизларни, мўътабар нуронийлар, меҳрибон опа-сингилларимизни, азму шижоатли ёшларимизни, кўп миллатли бутун халқимизни ушбу қутлуғ айём билан самимий табриклайман.
Барчангизга сиҳат-саломатлик, тинчлик-хотиржамлик, бахту саодат ва фаровонлик тилайман.
Минг шукрки, турли муаммо ва қийинчиликларга қарамасдан, 2017 йил мамлакатимиз учун тинч, ҳар томонлама омадли ва баракали бўлди.
Биз тараққиётимизнинг янги даври, янги босқичига қадам қўйдик. Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йилида белгиланган вазифаларни бажаришга бор куч ва имкониятларимизни сафарбар этдик.
Халқимизнинг фидокорона меҳнати билан 2017 йилни барча соҳаларда ёруғ юз билан якунлашга эришдик.
Энг муҳими, давлатнинг халққа муносабати ўзгармоқда. Халқ деган тушунчанинг қадри юксалмоқда. Эл-юртга хизмат қилиш ҳаётимиз мазмунига айланмоқда.
Буларнинг барчаси одамларимизнинг кундалик ҳаётида ўз амалий ифодасини топмоқда. Уларнинг эртанги кунга ишончи янада мустаҳкам бўлмоқда.
Ташқи сиёсат соҳасидаги фаолиятимиз ҳам, айтиш мумкинки, ғоятда самарали бўлди. Айниқса, қўшни давлатлар билан муносабатларимиз янгича руҳ ва мазмун касб этмоқда.
Бу эса минтақамизда ўзаро ишонч, дўстлик ва ҳамкорлик муҳитини янада кучайтириш учун мустаҳкам замин бўлмоқда. Биз бу стратегик йўлни 2018 йилда ҳам изчил ва фаол давом эттирамиз.
Фурсатдан фойдаланиб, узоқ ва яқин барча мамлакатлар халқларини ҳам, Янги йил байрами билан табриклаб, уларга тинчлик ва равнақ тилаймиз.
Биз Янги – 2018 йилга Фаол тадбиркорлик, инновацион ғоялар ва технологияларни қўллаб-қувватлаш йили, деб ном бердик.
Биз буюк келажагимизни айнан мана шундай юксак мақсад ва ғоялар асосида барпо этамиз.
Халқаро майдонда кескин рақобат кучайиб бораётган ҳозирги вақтда бу энг тўғри ва самарали йўлдир.
Шу маънода, 2018 йил Ўзбекистон тараққиётида ҳал қилувчи йил бўлади, деб айтишга барча асосларимиз бор.
Янги йилда ҳам халқимиз ҳаёт даражаси ва сифатини, барча тоифадаги аҳолимиз даромадларини оширишга алоҳида аҳамият берамиз.
Юртимизда тинчлик ва барқарорлик, миллатлар ва элатлар ўртасидаги тотувлик, ўзаро ҳурмат ва меҳр-оқибатни мустаҳкамлаш асосий вазифамиз бўлиб қолади.
Чет эллардаги ватандошларимиз билан алоқаларни кенгайтиришга янада катта эътибор қаратамиз.
Ишонаман, 2018 йилда барчамиз биргаликда, ўзимизни аямасдан меҳнат қилиб, ўз олдимизга қўйган вазифаларни бажаришга албатта эришамиз.
Азиз ва муҳтарам ватандошларим!
Мана шу нурафшон дақиқаларда ҳаммамиз эзгу орзу-умидлар билан Янги – 2018 йилга қадам қўймоқдамиз.
Менинг ниятим, тилагим шуки, ҳар бир оила, ҳар бир инсон мурод-мақсадига етсин!
Барчангизга дунёдаги энг катта бахт – оилавий хотиржамлик, фарзандлар, набиралар бахту камолини кўриш насиб этсин!

New Year greetings of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to people of Uzbekistan
01.01.2018, 00:51
A few minutes later, the New Year 2018 will come in our beautiful country.
I wholeheartedly congratulate you all, our esteemed fathers and mothers, dear women, our youth, the entire multinational people of Uzbekistan on this wonderful holiday.
I wish you all good health, peace and prosperity.
We entered a new stage of our dynamic development. We have used all the opportunities for achieving our high goals in the Year of dialogue with people and human interests.
The outgoing year, despite some problems and difficulties, has become successful for the country due to self-sacrificing labor of our people.
Most importantly, the attitude of the state to a citizen is changing. Serving people became the main life principle for us.
All this is reflected in the daily life of people. Confidence in the future is growing.
In 2017, our foreign policy activity was fruitful. Especially – in developing relations with neighboring countries on a fundamentally new basis.
This contributes to further strengthening the situation of mutual trust, friendship and cooperation in our region.
Such a strategic course will consistently and actively continue in 2018.
Taking this opportunity, I sincerely congratulate all people of the countries of the distant and near abroad on the New Year, I wish peace and prosperity to all.
We named the new year 2018 as the Year of supporting active entrepreneurship, innovative ideas and technologies.
Today, when we are building our future, we should focus on these priority tasks.
This is the rightest way, especially in the current conditions of aggravation of competition in the international arena.
In this regard, we have every reason to assert that 2018 will be decisive in development of Uzbekistan.
In the new year, as before, further increasing the level and quality of life, the real incomes of all strata of the population will be of special importance for us.
Strengthening the atmosphere of peace and stability, interethnic and civil harmony in the country will remain the main task for us.
We will pay special attention to expanding relations with our compatriots abroad.
I am sure that we will reach new milestones that we have determined for ourselves in 2018, all together and through selfless labor.