Deputatlar

 

 

F.I.Sh.

Lavozimi

​​1.

Turdiyev  Sodiqjon

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasidagi O`zLiDeP fraksiyasi rahbari

2.

Abdukadirov Doniyor Xusanovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi

3.

Abdukodirov Abdurashid Tolibjonovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi a’zosi

4.

Artikov Bekzod Xatamovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasi a’zosi

5.

Babashev Kutlimurat Aytmuratovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

6.

Bafayev Shuxrat Gafurovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari

7.

Butayev Utkir Umirovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

8.

G’ofurov Axmadjon Mamasharipovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi a’zosi

9.

Djumayev Oybek Chariyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

10.

Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

11.

Jamoldinova Odinaxon Rasulovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi a’zosi

12.

Zokirov Islomjon Ilxomjonovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

13.

Ismoilov Soxibjon Ibragimovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

14.

Karimov Raxmatilla Xamidillayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi a’zosi

15.

Karimov To‘lqinjon Payziyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi a’zosi

16.

Kobilov Rustam Rajabboyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

17.

Kusherbayev Rasul Xidraliyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasi a’zosi

18.

Matyakubov Anvarbek Egamovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi

19.

Muxammadiyev Mehritdin Mamadiyorovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi a’zosi

20.

Nazirkulov Atxam Axatkulovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi a’zosi

21.

Nasirov Djamol Shuxratovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi a’zosi

22.

Niyozmatov Baxrom Baxtiyorovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi raisi

23.

Nosirov Ilxom Abbosovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

24.

Pak Viktor Nikolayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

25.

Radjapov Nodirbek Muxtorovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi a’zosi

26.

Rasulov Xamdambek Kurbanaliyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi a’zosi

27.

Saidaxmetova  Nilufar Zokirjonovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

28.

Sveshnikov Polyante Gramitonovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

29.

Temirxanova Bibisanem Tadjibayevna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

30.

Toxtayeva Muxabbat Abdullayevna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

31.

Toshkulov Abdukodir Xamidovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

32.

Tursunov Murodulla Xolsaidovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

33.

Tursunov O’tkir Abdugaffarovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi a’zosi

34.

Umarov Zakir Sabirdjanovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi raisining o‘rinbosari

35.

Uralova Dilfuza Djumanovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

36.

Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

37.

Xakimov Raxim Rasuljonovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi a’zosi

38.

Xalbutayev Erkin Ergashevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari

39.

Xalilova Nargiz Alixanovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

40.

Xamrakulov Abdullajon Kadirovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

41.

Xaniyazov Zafar Bazarbayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi

42.

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisining o‘rinbosari

43.

Xodjiyev Ibroxim Ikramovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

44.

Xudoyarova Gulshana Berdinazarovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasi a’zosi

45.

Svetkov Vladislav Olegovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

46.

Shadmanov Adxam Xursanbayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi

47.

Sharafutdinov Shuxrat Xursanovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Axborot va kommunikatsiya texnologiyalari masalalari qo‘mitasi a’zosi

48.

Shukurov Elbek Xabibullayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

49.

Egamov Aybek Normuxammedovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi a’zosi

50.

Ergashev Kaxramon Payzullayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

51.

Ernazarov Komiljon Yuldashaliyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

52.

Eshnazarov Tulqin Sheraliyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi