O‘zbekiston tumanida 50 ta yangi ishchi o‘rni yaratildi
Avval xabar berganimizdek, O‘zLiDeP tashabbusi bilan o‘tkazilgan O‘zbekiston faol tadbirkorlar anjumanida Murojaat qabul qilingan edi.
Mazkur Murojaatnoma Farg‘ona viloyatida faoliyat olib borayotgan minglab tadbirkorlarni ruhlantirib, faol tadbirkorlar safiga kirish hamda halqimiz farovonligi va yurtimiz ravnaqiga munosib hissa qo‘shishga undamoqda.
Viloyatning chegara oldi hududlaridan biri O‘zbekiston tumani hisoblanadi. Hududda aholi bandligini ta’minlash, yangi ish o‘rinlari yaratish muhim ahamiyatga ega. Bu borada O‘zLiDeP tuman Kengashi tashabbus ko‘rsatib, tadbirkorlarga amaliy ko‘mak berib kelmoqda.
Mamlakatimizning barcha tadbirkorlariga yo‘llangan Murojaatnomadan keyin tumandagi “FC Turon” MChJning gips ishlab chiqaruvchi korxonasi foydalanishga topshirildi. Korxona ishga tushishi munosabati bilan 50 ta yangi ish o‘rni yaratildi.
– Korxona tomonidan bir kecha kunduzda 250 tonna gips mahsuloti ishlab chiqariladi, – deydi korxona rahbari Olimxon Ahmedov. – Ishchilarimizning yarmidan ko‘pi yoshlardan iborat. Kelajakda korxona faoliyatini yanada kengaytirib, yangi ish o‘rinlari yaratishga, aholini sifatli mahsulot bilan ta’minlashga harakat qilamiz.
Ta’kidlash kerak, bugun mazkur Murojaatnoma viloyatimizda faoliyat ko‘rsatayotgan barcha tadbirkorlarni Prezidentimiz tashabbusi bilan Harakatlar strategiyasi hamda Davlat dasturida ilgari surilgan vazifalarni bajarishda bir maqsad sari birlashtirmoqda, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarda faol va tashabbuskor bo‘lishga undamoqda.

В Узбекистанском районе создано 50 новых рабочих мест
Как ранее сообщалось, на проведенном по инициативе УзЛиДеП Форуме активных предпринимателей Узбекистана было принято Обращение.
Это Обращение воодушевило тысячи предпринимателей, осуществляющих деятельность в Ферганской области, призывает вступить в ряды активных предпринимателей и внести достойный вклад в процветание страны и народа.
Узбекистанский район является одним из отдаленных регионов области. Важное значение имеет обеспечение занятости населения, создание новых рабочих мест. В этом направлении районный Совет УзЛиДеП проявил инициативу и оказывает практическую помощь предпринимателям.
После Обращения ко всем предпринимателям страны сдано в эксплуатацию предприятие по производству гипса ООО “FC Turon”. В связи с запуском предприятия создано 50 новых рабочих мест.
– Предприятием за сутки будет производиться 250 тонн гипсовой продукции, – сказал руководитель предприятия Олимхон Ахмедов. – большую половину работников составляет молодежь. Мы намерены более расширить деятельность предприятия в будущем, создать новые рабочие места, обеспечить население качественной продукцией.
Следует отметить, что сегодня данное Обращение объединяет всех предпринимателей, осуществляющих деятельность в области, на пути к единой цели в выполнении задач Стратегии действий и Государственной программы, выдвинутых по инициативе Президента нашей страны, призывает быть активными и инициативными в реализации в стране масштабных реформ.