O‘zbekiston faol tadbirkorlari murojaati hammamizni bir yoqadan bosh chiqarib ishlashga undaydi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi tashabbusi bilan “Prezident g‘oyalari bilan kelajak sari” shiori ostida o‘tkazilgan “O‘zbekiston faol tadbirkorlari anjumani” doirasida O‘zbekiston tadbirkorlariga murojaat qabul qilingan edi.
Mazkur anjumanni barcha tuman va shahar Kengashlarida  tadbirkorlarga va partiya faollariga targ‘ibot qilish maqsadida davra-suhbatlari tashkil etilmoqda. Ana shunday tadbirlarning biri O‘zLiDeP  Sh.Rashidov tuman Kengashi tomonidan tadbirkorlar ishtirokida o‘tkazildi.
Anjumanda “2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturi to‘g‘risida”gi farmonda belgilangan vazifalar muhokama qilinib, kelgusidagi vazifalar belgilab olindi.
– Shu paytgacha xorijga mahsulot eksport qilmayotgan edik, – deydi “Roison Home White Goods” MChJ korxonasi direktori Abdulaziz Yunusov. – O‘tgan yildan boshlab mahsulotlarimizni Afg‘oniston, Tojikiston, Qirg‘iziston va Qozog‘iston bozorlariga yetkazib berishni boshladik. Bunda Davlatimiz rahbarining tadbirkorlik sub’ektlariga berayotgan imtiyozlari muhim ahamiyat kasb etayotir.
Tadbirkorlarga berilayotgan bunday keng ko‘lamli imkoniyatlarni Jizzax EIZ da amalga oshirilayotgan yirik loyihalar misolida ham ko‘rishimiz mumkin. Ushbu loyihalar asosida yaratilayotgan ish o‘rinlari minglab yigit-qizlarimizning ish bilan ta’minlashga, pirovardida, oilalar farovonligiga xizmat qilmoqda.
Shuningdek, tadbirda O‘zbekiston tadbirkorlariga murojaatda va Davlat dasturida bayon etilgan maqsad va vazifalarni izchil amalga oshirish, ona yurtimizning taqdiri va kelajagi, farzandlarimiz baxti va kamolini ta’minlashda hal qiluvchi bosqich bo‘ladigan 2018 yil “Barchamizni bir yoqadan bosh chiqarib ishlashga, umumiy maqsadlar yo‘lida birlashishga chorlaydi”, shiori ostida aniq vazifalarni belgilab olish bo‘yicha taklif va mulohazalar bildirildi.

Обращение активных предпринимателей Узбекистана призывает всех нас к сплоченной работе
По инициативе Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП под девизом “С идеями Президента - к будущему” был проведен Форум активных предпринимателей Узбекистана, в котором было принято обращение к предпринимателям Узбекистана.
В целях пропаганды данного форума среди предпринимателей и активистов партии во всех районных и городских Советах организуются беседы за «круглым столом».  Одно из таких мероприятий проведено Ш.Рашидовским районным Советом УзЛиДеП с участием предпринимателей.
На форуме обсуждены задачи, намеченные в указе “О Государственной программе по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах в “Год поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий”, намечены очередные задачи.
– До недавнего времени мы не экспортировали свою продукцию за рубеж, – сказал директор предприятия ООО “Roison Home White Goods” Абдулазиз Юнусов. – С прошлого года мы стали поставлять продукцию в Афганистан, Таджикистан, Кыргызстан и Казахстан. В этом важное значение имеют льготы, предоставляемые под руководством главы нашего государства субъектам предпринимательства.
Такие широкомасштабные возможности, создаваемые для предпринимателей, можно также видеть на примере реализуемых в СЭЗ «Жиззах» крупных проектов. На основе данных проектов создаются новые рабочие места для молодежи, в результате повышается благосостояние семей.
Также в мероприятии были высказаны предложения и рекомендации по последовательной реализации целей и задач, намеченных в обращении к предпринимателям Узбекистана и Государственной программе, определению конкретных задач в 2018 году, который станет решающим этапом в обеспечении судьбы и будущего страны, счастья наших детей, призывает всех нас сплоченно работать на пути к общей цели.