O‘zLiDeP fraksiyasi a’zosi ko‘magi bilan ishsiz yurgan 3 fuqaro navbatchi fel’dsher vazifasiga ishga joylashtirildi
23.02.2018, 17:49
Xabaringiz bor, shu kunlarda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari va Senati a’zolaridan iborat ishchi guruh vakillari mamlakatimizning turli hududlarida bo‘lib, aholi bilan yuzma-yuz muloqot qilmoqda, mavjud muammo va kamchiliklarga yechim topishga ko‘maklashmoqda.
Chortoq tumani “Yangiobod”, “Oyqiron”, “Bog‘”, “O‘rikzor” MFYda bo‘lgan parlament vakillari xududda aholining gaz, elektr energiyasi, toza ichimlik suvi va issiqlik manbai bilan ta’minlanishi, ularga tibbiy xizmat ko‘rsatish sifati, budjetdan tashqari pensiya jamg‘armasi va boshqa sohalardagi muammolarini o‘rgandi.
– 2018 yil 1 yanvar holatiga ko‘ra, Chortoq tumani aholisining 71 mingdan ziyodi ish bilan band, – deydi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Nargiz Xalilova. – Shunga qaramay, bugungi kunda tumanda ishsizlar soni 4003 nafarni tashkil etmoqda. Muloqotlar davomida bu masalaga alohida e’tibor qaratib, ishsiz yurgan Ikromali Sobitov, Isroil Xakimov va Raxmonjon Hamidovlar tuman tibbiyot birlashmasi qabulxonasiga navbatchi fel’dsher vazifasiga ishga joylashtirildi.
Ta’kidlash kerak, muloqotlar davomida “Yangiobod”, “Oyqiron”, “Bog‘” mahallalarida yashovchi aholi tomonidan suyultirilgan gaz ballonlari bo‘yicha qilingan murojaatlar ham joyida hal etildi.

При содействии члена фракции УзЛиДеП 3 безработных гражданина трудоустроены в должности дежурного фельдшера
27.02.2018, 16:50
Известно, что в эти дни представители рабочей группы в составе депутатов Законодательной палаты Олий Мажлиса и членов Сената, побывав в различных регионах страны, проводят прямые диалоги с населением, содействуют решению имеющихся проблем и недостатков.
Представители парламента, побывав в МСГ “Янгиобод”, “Ойкирон”, “Бог”, “Урикзор” Чартакского района, изучили проблемы жителей территории в вопросах обеспечения газом, электроэнергией, питьевой водой и отоплением, качества медицинского обслуживания, внебюджетного пенсионного фонда и других сфер.
– По состоянию на 1 января 2018 года, более 71 тысяч жителей Чартакского района заняты трудом, – сказала депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Наргиз Халилова. – Несмотря на это, сегодня в районе количество безработных составляет 4003 человек. В ходе диалога обратили особое внимание на данный вопрос, и не имевшие до этого постоянного рабочего места Икромали Собитов, Исроил Хакимов и Рахмонжон Хамидов трудоустроены в должности дежурного фельдшера в приемную районного медицинского объединения.
Следует отметить, что в ходе бесед были также решены обращения жителей махаллей “Янгиобод”, “Ойкирон”, “Бог” по вопросу обеспечения сжиженным газом.