O‘zLiDeP deputati 4 ta mo‘jaz kutubxona tashkil etdi (+FOTO)
Mamlakatimizda  kitob mahsulotlarini chop etish va tarqatish tizimini rivojlantirish, kitob mutolaasi va kitobxonlik madaniyatini oshirish hamda targ‘ib qilishga katta e’tibor qaratilmoqda. Bu borada O‘zLiDeP tomonidan amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli ishlar e’tiborga molik. Xususan, “O‘zLiDeP kutubxonalari” loyihasi doirasida olib borilayotgan targ‘ibot-tashviqot ishlari yuksak samara berayotir.
– Mazkur loyiha asosida viloyatning har bir mahallasida kutubxona tashkil etish, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish, mahallalardagi uyushmagan yoshlarni mutolaaga o‘rgatish ko‘zda tutilgan, – deydi O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisining yoshlar masalalari buyicha o‘rinbosari I.Sattarov. – Birgina o‘tgan 2017 yilda mazkur maqsadlarda joylarda 10 dan ortiq “O‘zLiDeP kutubxonalari” tashkil etildi.
– Mazkur loyiha asosida viloyatimizdagi barcha tashkilotlar bilan mustahkam hamkorlik qilyapmiz, – deydi Ma’rufjon Mo‘minov. – O‘zim saylangan “28-Yakkatut” saylov okrugi hududida 4 ta ana shunday mo‘jaz kutubxona tashkil etdik. Kelgusida ularning sonini 500 taga yetkazish niyatidamiz.
Ha, kitob insonning fikrini teranlashtiradi, savodxonligini yuksaltiradi.  Asosiysi, kitoblar qanday mavzuda bo‘lishidan qat’iy nazar, faqat va faqat yaxshilikka, ezgulikka xizmat qiladi. Shunday ekan bugun yoshlar orasida kitobxonlikni targ‘ib qilishdek xayrli ishlarda har birimiz faol va tashabbuskor bo‘lishimiz lozim.

Депутат УзЛиДеП организовал 4 мини-библиотеки (+ФОТО)
В нашей стране уделяется большое внимание развитию системы издания и распространения книжной продукции, повышению и пропаганде культуры чтения. В этом направлении заслуживает внимания широкомасштабная работа, осуществляемая со стороны УзЛиДеП. В частности, высокие результаты дает агитационно-пропагандистская работа, проводимая в рамках проекта “Библиотеки УзЛиДеП”.
– На основе данного проекта предусмотрены организация библиотеки в каждой махалле области, содержательное проведение свободного времени молодежи, приобщение неорганизованной молодежи к чтению, – сказал заместитель председателя Наманганского областного Совета УзЛиДеП И.Саттаров. – Только в 2017 году в этих целях на местах было организовано более 10 “Библиотек УзЛиДеП”.
– В соответствии с данным проектом мы осуществляем прочное сотрудничество со всеми организациями области, – сказал Маъруфжон Муминов. – На территории 28-Яккатутского избирательного округа, от которого я избран. В будущем намерен довести их количество до 500.
Да, книга повышает духовность, расширяет мировоззрение человека. Самое основное, книги независимо от их тематики служат добру и гуманизму. Следовательно, сегодня каждый из нас должен проявлять активность и инициативность в такой благородной работе, как пропаганда чтения книг.