O‘zLiDeP ko‘magida “Bog‘iston” va “Yakka terak” mahallasida 33 ta tadbirkorlik sub’ekti tashkil etildi
28.02.2018, 15:35
O‘zLiDeP ko‘magida “Bog‘iston” va “Yakka terak” mahallasida  33 ta tadbirkorlik sub’ekti tashkil etildi
Xalqimiz ochiq muloqotlarda o‘zlarini qiynab kelayotgan muammolarga javob topayotgani xursand. Zero, bunday muloqotlarda xalqimizning muammolariga ijobiy yechim topilyapti. Albatta, bunday xayrli ishlarda O‘zLiDePning ham munosib hissasi bor.
Partiya Surxondaryo viloyat Kengashi tashabbusi bilan tashkil etilgan ochiq muloqotning navbatdagisi Qiziriq tumanidagi “Bog‘iston” va “Yakka terak” mahallalarida bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda partiya faollari va “Agrobank” tuman filiali xodimlari tomonidan keyingi yillarda mamlakatimizda kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish, aholini tadbirkorlik sohasiga jalb qilish  borasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida ma’lumotlar berilib, tadbirkorlik faoliyatini boshlash niyatida yurgan yurtdoshlarimizga  issiqxona qurish va parandachilik fabrikalari tashkil etish uchun 7 foizlik imtiyozli kreditlar taklif qilindi.
– O‘zLiDeP faollari tashabbusi bilan mahallamizdagi 14 xonadonda parandachilik yo‘lga qo‘yilgan bo‘lsa, 19 xonadonda issiqxona tashkil etildi, – deydi “Yakka terak” MFY raisi Mamatqobil Eshmamatov. – Aytish joiz, bu kabi muloqotlar mahalladagi mavjud muammolarni yana bir bor tahlil qilish va aholini qiynab kilayotgan muammolarni bartaraf etish imkonini beradi. Tadbir davomida kollej bitiruvchilarini tadbirkorlikka jalb etish bo‘yicha aniq taklif-tavsiyalar berilayotgani ayni muddao bo‘lmoqda. Buning uchun tadbir tashkilotchilaridan  minnatdormiz.

UzLiDeP helped to organize 33 business entities in "Bogiston" and "Yakka terak" makhallas
Our people are pleased that open dialogues help to solve their problems. UzLiDeP takes its active participation in this noble work.
Surkhandarya regional council of UzLiDeP organized one of such events in "Bogiston" and "Yakka terak" makhallas of the Kizirik district.
During the event, the party activists and employees of the district branch "Agrobank" provided full information about the ongoing reforms in the development of small business and private entrepreneurship in the country, as well as they reported that the bank provides preferential loans at 7 percent per annum for those wishing to create greenhouse and poultry farms.
– UzLiDeP assisted to organize the poultry farms in 14 homes and greenhouses in 19 houses in our makhalla, – said M. Eshmamatov, the chairman of "Yakka Terak" makhalla. – It should be noted that such dialogues provide an opportunity to analyse the problems in mahalla and to address the concerns of citizens. During the event, we received concrete proposals and recommendations on attracting college graduates to entrepreneurship. We are grateful to the participants of the event for their assistance.