O‘zLiDeP ko‘magida “Bog‘iston” va “Yakka terak” mahallasida 33 ta tadbirkorlik sub’ekti tashkil etildi
28.02.2018, 15:35
O‘zLiDeP ko‘magida “Bog‘iston” va “Yakka terak” mahallasida  33 ta tadbirkorlik sub’ekti tashkil etildi
Xalqimiz ochiq muloqotlarda o‘zlarini qiynab kelayotgan muammolarga javob topayotgani xursand. Zero, bunday muloqotlarda xalqimizning muammolariga ijobiy yechim topilyapti. Albatta, bunday xayrli ishlarda O‘zLiDePning ham munosib hissasi bor.
Partiya Surxondaryo viloyat Kengashi tashabbusi bilan tashkil etilgan ochiq muloqotning navbatdagisi Qiziriq tumanidagi “Bog‘iston” va “Yakka terak” mahallalarida bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda partiya faollari va “Agrobank” tuman filiali xodimlari tomonidan keyingi yillarda mamlakatimizda kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish, aholini tadbirkorlik sohasiga jalb qilish  borasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida ma’lumotlar berilib, tadbirkorlik faoliyatini boshlash niyatida yurgan yurtdoshlarimizga  issiqxona qurish va parandachilik fabrikalari tashkil etish uchun 7 foizlik imtiyozli kreditlar taklif qilindi.
– O‘zLiDeP faollari tashabbusi bilan mahallamizdagi 14 xonadonda parandachilik yo‘lga qo‘yilgan bo‘lsa, 19 xonadonda issiqxona tashkil etildi, – deydi “Yakka terak” MFY raisi Mamatqobil Eshmamatov. – Aytish joiz, bu kabi muloqotlar mahalladagi mavjud muammolarni yana bir bor tahlil qilish va aholini qiynab kilayotgan muammolarni bartaraf etish imkonini beradi. Tadbir davomida kollej bitiruvchilarini tadbirkorlikka jalb etish bo‘yicha aniq taklif-tavsiyalar berilayotgani ayni muddao bo‘lmoqda. Buning uchun tadbir tashkilotchilaridan  minnatdormiz.

При содействии УзЛиДеП в махаллях “Богистон” и “Якка терак” организованы 33 субъекта предпринимательства
02.03.2018, 19:30
Наш народ доволен тем, что в ходе открытых диалогов решаются волнующие его вопросы. Ибо, в таких беседах многие актуальные проблемы находят свое положительное решение. Безусловно, в такой благородной работе есть также достойный вклад УзЛиДеП.
Очередной из открытых диалогов, организованных по инициативе Сурхандарьинского областного Совета партии, состоялся в махаллях “Богистон” и “Якка терак” Кизирикского района.
В беседе активистами партии и работниками районного филиала “Агробанк” была представлена подробная информация об осуществляемых в последние годы в нашей стране широкомасштабных реформах в деле развития малого бизнеса и частного предпринимательства, привлечения населения к предпринимательской сфере, нашим соотечественникам, желающим наладить предпринимательскую деятельность, предложены 7-процентные льготные кредиты для создания тепличных и птицеводческих хозяйств.
– По инициативе активистов УзЛиДеП в нашей махалле в 14 домах налажено птицеводство, в 19 домах - теплицы, – сказал председатель МСГ “Якка терак” Маматкобил Эшмаматов. – Следует отметить, что такие диалоги создают возможность для анализа имеющихся в махалле проблем, устранения волнующих граждан вопросов. В ходе мероприятия даются конкретные предложения и рекомендации по привлечению выпускников колледжа к предпринимательству. За это мы благодарны участникам мероприятия.