Mehr - muruvvat ko‘rsatib
Xalqimizning   yordamga muhtoj, extiyojmand kishilarga  befarq emasligi, ularga  har tomonlama  ko‘maklashishdek olijanob fazilatlari  qutlug‘ sana va  milliy bayramlar munosabati bilan o‘tkazib kelinayotgan turli tadbirlarda  yaqqol  namoyon bo‘ladi.
O‘zLiDeP  Romitan tuman Kengashi  va mahalliy tadbirkorlardan Bobir Azimov, Bayram Murotova, Husen Jumayevlar tomonidan bu yilgi Navro‘z bayrami arafasida hududdagi Qaxramon MFYga qarashli Sarayon, Siyokon, Ustolar, Havlogaron, Qahramon qishloqlari hamda tuman markazidagi  Istiqlol ko‘chasida istiqomat qiluvchi nogironligi bo‘lgan shuningdek, extiyojmand va o‘zgalar yordamiga muhtoj fuqarolar xonadonida bo‘lib, ularga sovg‘a-salomlar ulashdilar.
Partiya faollaridan  partiya tuman Kengashi  apparat rahbari  Nasriddin Vohidov,  Qahramon MFY  raisi A.Hamroyev, ushbu hududda tashkil etilgan BPT  raisi B.Murotova  va boshqalar tomonidan  ushbu yo‘nalishdagi  xayrli va savob  ishlarni  amalga oshirishda bosh-qosh bo‘lmoqda.
Buxoro shahridagi  7-A Jomiy saylov okrugidan xalq deputatlari Buxoro shahar Kengashi deputatligiga saylangan  Nodir Hamdamov, shahar Kengashidagi  partiya deputatlik guruhi ijrochi kotibi  Zarifa Safarova  va boshqa ko‘plab maslakdoshlar tomonidan ham  viloyat markazining “Mustaqillik”, “A.Jomiy”  va  “A.Somiy” ko‘chalaridagi xonadonlarda yashovchi kam ta’minlangan hamda yordamga muhtoj oila a’zolari holidan xabar olinib, ularga moddiy va moliyaviy ko‘mak berildi.

Проявляя доброту и милосердие
Чуткое и заботливое отношение нашего народа к нуждающимся в помощи людям, оказание им всесторонней поддержки ярко проявляются в различных мероприятиях, проводимых в связи со знаменательными датами и национальными праздниками.
Ромитанским районным Советом УзЛиДеП и местными предпринимателями Бобиром Азимовым, Байрам Муротовой, Хусеном Жумаевым накануне нынешнего праздника Навруз навещаны проживающие в селах Сараён, Сиёкон, Устолар, Хавлогарон, Кахрамон на территории МСГ “Кахрамон” и по улице Истиклол районного центра инвалиды и нуждающиеся в посторонней помощи граждане, им вручены подарки.
Руководитель аппарата районного Совета партии Насриддин Вохидов,  председатель МСГ “Кахрамон” А.Хамроев, председатель организованной на этой территории ППО Б.Муротова и другие внесли свой вклад в осуществление этой благородной работы.
Депутат Нодир Хамдамов, избранный в Бухарский городской Кенгаш народных депутатов от избирательного округа 7-А Жомий города Бухары, исполнительный секретарь депутатской группы партии в городском Кенгаше Зарифа Сафарова  и другие также побывали в домах жителей областного центра по улицам “Мустакиллик”, “А.Жомий” и “А.Сомий”, нуждающихся в помощи и поддержке людей, оказали им материальную и финансовую поддержку.