Deputat bilan uchrashuvda yog‘ingarchilik kunlarida jismoniy tarbiya darslari o‘tilmayotgani aytildi
14.03.2018, 17:48
Shumanay tuman “Bekjap” OFY aholisi Xalq deputatlari tuman Kengashiga O‘zLiDePdan saylangan deputat Bekbergen Qidirniyazov bilan uchrashdi. Uchrashuvda 32-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabida sport zali yo‘qligi, bu esa yog‘ingarchilik kunlarida jismoniy tarbiya darslarini o‘tilmasligiga sabab bo‘layotgani ta’kidlab o‘tildi.
Shuningdek, muloqot davomida Shumanay tuman suv tarmoqlari korxonasidan hududga ichimlik suvi tortib kelinganiga qaramay, 4 ta xo‘jalik suv tarmog‘iga ulanmay qolgani aytildi. Bundan tashqari, saylovchilar Kimyo shaxobchasiga tortib kelingan ichimlik suvi tarmog‘idan truba tortish orqali suv olib kelishda amaliy yordam so‘radi.
– O‘g‘lim anchadan buyon buyrak xastaligidan aziyat chekadi, – deydi Yerejep  Halilayev. – Shifokorlarning aytishicha, uni tezda operatsiya qilish kerak ekan. O‘g‘limni 2017 yilning dekabr oyida muddatli harbiy xizmatga jo‘natish uchun belgilangan 4 mln 218 ming so‘mni to‘laganim sababli, uning operatsiyasiga pul topib berolmayapman. O‘zimiz saylagan deput bilan muloqot tashkil etilayotganini eshitib, katta umid bilan bu yerga oshiqib keldim. Deputatlar ko‘magi bilan o‘g‘limni davolatib, uni yana hayotga qaytarsam armonim qolmasdi.
Muloqotda bildirilgan barcha murojaatlar O‘zLiDeP deputati tomonidan nazoratga olindi va mutasaddi idoralarga deputatlik so‘rovi yuboriladigan bo‘ldi.

During the meeting with the MP it was said that there are no physical education activities in rainy days
24.03.2018, 10:24
Residents of the village "Bekjap" in Shumanay district met with a deputy from UzLiDeP B. Kidirniyazov.  During the conversation it was noted that there is no sports hall in secondary school No. 32, because of which physical education lessons are not conducted in bad weather days.
During the dialogue, residents noted that in the Shumanay district, 4 households were not connected to the water supply network, and residents also asked to conduct a water supply to the town of chemists.
– My son suffers from kidney disease, – says E. Khalilaev. – According to doctors, it is necessary to operate him immediately. In December 2017, we paid the contract amount of 4 million 218 thousand soums for my son to undergo urgent military training, now we cannot find money for his operation. We were very happy to meet with the MP. I hope that he can help to operate my son.
The deputy took control of the population's problems and will send a deputy request to the relevant organizations.