O‘zLiDeP sayyor qabuli: “Chandirdagi oilaviy poliklinikaga oliy ma’lumotli ginekolog va stomatolog yuboriladi”
14.03.2018, 18:25
O‘zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi tomonidan Mirishkor tumanidagi Chandir qishlog‘ida sayyor qabul tashkil etildi. Unda tadbirkorlar, xotin-qizlar va yoshlar tomonidan 20ga yaqin murojaatlar kelib tushdi. Jumladan, Chandir MFY oqsoqoli Otaulli To‘rayev 1987 yilda qurilgan drenaj tizimidagi nosozliklardan shikoyat qildi. Ushbu masala tuman hokimligi mutasaddilari tomonidan nazoratga olindi. “Shodlik” MFY raisi Yusufjon Qodirov esa hududda yangi dehqon bozori qurishga amaliy yordam so‘radi. Uning murojaatini tuman hokimi o‘rinbosari To‘lqin O‘rinov tegishli tartibda o‘rganib chiqib, hozirda ta’mirtalab bo‘lib qolgan dehqon bozorini ishga tushirishni ma’lum qildi.
Chandir massividagi 32-sonli o‘rta umumta’lim maktabi o‘qituvchisi Sabina Shodiyeva esa qishloqdagi oilaviy poliklinikada oliy ma’lumotli ginekolog va stomatolog mutaxassislarining yo‘qligi katta muammo bo‘layotganini aytdi. Mazkur masalani ijobiy hal etish Xalq deputatlari tuman Kengashiga O‘zLiDePdan saylangan deputat Sa’dulla Sharapov zimmasiga yuklandi va muammo tuman tibbiyot birlashmasi bosh shifokori Ilhom Sharopovga deputatlik so‘rovi yuborish orqali yaqin kunlarda bartaraf etiladigan bo‘ldi.
Umuman, sayyor qabulda mahalla ahli tomonidan o‘rtaga tashlangan aksariyat murojaatlar tuman Kengashi deputatlari, tuman tashkilotlari rahbarlari ishtirokida hal etildi.

Выездной прием УзЛиДеП: “В семейную поликлинику в Чандире будут направлены высококвалифицированные гинеколог и стоматолог”
16.03.2018, 11:23
Кашкадарьинским областным Советом УзЛиДеП в селе Чандир Миришкорского района организован выездной прием. В нем от предпринимателей, женщин и молодежи поступило около 20 обращений. В частности, аксакал МСГ Чандир Отаулли Тураев пожаловался на неисправности в дренажной системе, построенной в 1987 году. Данный вопрос взят под контроль должностных лиц районного хокимията. Председатель МСГ “Шодлик” Юсуфжон Кодиров обратился за практической помощью в деле строительства на территории нового дехканского рынка. Было сообщено, что его обращение будет изучено в соответствующей порядке заместителем хокима района Тулкином Уриновым, в настоящее время будет задействован дехканский рынок, нуждающийся в ремонте.
Учительница общеобразовательной средней школы №32 на массиве Чандир Сабина Шодиева сказала, что проблемой является отсутствие в семейной поликлинике села высококвалифицированных гинеколога и стоматолога. Положительное решение данного вопроса возложено на депутата от УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов Саъдулла Шарапова, проблема будет решена путем внесения депутатского запроса главному врачу районного медицинского объединения Илхому Шаропову.
В целом, в выездном приеме большинство обращений, поступивших от жителей махалли, решены с участием депутатов районного Кенгаша, руководителей районных организаций.