Feruza Bozorova quyi bo‘g‘in yetakchiligiga saylandi
Navoiy kon-metallurgiya kombinatiga qarashli 7-sonli yotoqxonada faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotining navbatdagi hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Xalq deputatlari Navoiy shahar Kengashi deputati Ulug‘bek Jo‘rayev ishtirokchilarni Prezidentimizning 2017 yil 22 dekabrdagi Oliy Majlisga Murojaatnomasi hamda “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili” Davlat dasturida belgilangan vazifalardan kelib chiqqan holda BPTning 2018 yildagi ustuvor vazifalari bilan tanishtirdi.
– Partiyaning jamiyatdagi mavqeini oshirish uchun quyi bo‘g‘in yetakchisi faol bo‘lishi kerak, – deydi BPT raisi Feruza Bozorova. – Shu bois ayni chog‘da partiya faollari bilan birgalikda joylarga tushib aholi bilan yuzma-yuz muloqot qilyapmiz, odamlarning muammolarini o‘rganib, taklif-mulohazalari bilan o‘rtoqlashyapmiz. Eng asosiysi, elektoratimizni o‘ylantirayotgan masalalarni deputatlik korpuslari orqali hal etishga harakat qilyapmiz.
Yig‘ilishda 5 nafar ishchi-xodimO‘zLiDeP a’zoligiga qabul qilinib, Feruza Bozorova BPT raisligiga qayta saylandi.

Феруза Бозорова избрана лидером нижнего звена
Состоялось очередное отчетно-выборное собрание первичной партийной организации, действующей в общежитии №7 при Навоийском горно-металлургическом комбинате.
На собрании депутат Навоийского городского Кенгаша народных депутатов Улугбек Жураев ознакомил участников с приоритетными задачами ППО в 2018 году, вытекающими из целей, обозначенных в Послании Президента страны Олий Мажлису от 22 декабря 2017 года, а также Государственной программе “Год поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий”.
– Для повышения статуса партии в обществе необходима активность лидера нижнего звена, – говорит председатель ППО Феруза Бозорова. – Поэтому в настоящее время вместе с активистами партии выезжаем на места, проводим открытые диалоги с населением, изучаем проблемы людей. Самое основное, стремимся решать через депутатский корпус волнующие наш электорат вопросы.
На собрании 5 работников были приняты в членство УзЛиДеП, Феруза Бозорова вновь избрана председателем ППО.