Feruza Bozorova quyi bo‘g‘in yetakchiligiga saylandi
Navoiy kon-metallurgiya kombinatiga qarashli 7-sonli yotoqxonada faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotining navbatdagi hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Xalq deputatlari Navoiy shahar Kengashi deputati Ulug‘bek Jo‘rayev ishtirokchilarni Prezidentimizning 2017 yil 22 dekabrdagi Oliy Majlisga Murojaatnomasi hamda “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili” Davlat dasturida belgilangan vazifalardan kelib chiqqan holda BPTning 2018 yildagi ustuvor vazifalari bilan tanishtirdi.
– Partiyaning jamiyatdagi mavqeini oshirish uchun quyi bo‘g‘in yetakchisi faol bo‘lishi kerak, – deydi BPT raisi Feruza Bozorova. – Shu bois ayni chog‘da partiya faollari bilan birgalikda joylarga tushib aholi bilan yuzma-yuz muloqot qilyapmiz, odamlarning muammolarini o‘rganib, taklif-mulohazalari bilan o‘rtoqlashyapmiz. Eng asosiysi, elektoratimizni o‘ylantirayotgan masalalarni deputatlik korpuslari orqali hal etishga harakat qilyapmiz.
Yig‘ilishda 5 nafar ishchi-xodimO‘zLiDeP a’zoligiga qabul qilinib, Feruza Bozorova BPT raisligiga qayta saylandi.

F. Bоzоrova reelected as the leader of the lower level
A regular reporting and election meeting of the primary party organization (PPO) at the Navoi Mining & Metallurgy Combine was held.
At the meeting, the deputy of the Navoi city Kengash of people's deputies U. Juraev acquainted the participants with the priorities of the PPO in 2018.
–The activity of the leader of the lower level is necessary for raising the party status in the society, – says the chairman of PPO F. Bozorova. – Therefore, at present we together with the activists of the party are coming to the places, holding open dialogues with the population and studying the problems of people. The most basic, we strive to solve the problems of our electorate through the deputy corps.
During the meeting, 5 employees were taken to membership of UzLiDeP, F. Bozorova was reelected as the chairman of the PPO.