O‘zLiDeP deputatlari kredit foizlari yuqoriligi va aytilgan muddatdan ancha kechiktirib berilayotgani yuzasidan tanqidiy fikrlar bildirishdi
23.03.2018, 19:09
Xalq deputatlari Qo‘shtepa tuman Kengashidagi O‘zLiDeP guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda yakka tartibdagi tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish va qo‘llab-quvvatlash maqsadida tumanda olib borilayotgan ishlar yuzasidan Qo‘shtepa tuman hokimining ijtimoiy-iqtisodiy masalalar boyicha o‘rinbosari Bahromjon Taniqulov, tuman Davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i Farhodjon Abdullayev, “Agrobank” tuman filiali boshqaruvchisi Abdunabixon Akramov, “Xalqbanki” tuman filiali boshqaruvchisi Ikromjon Mamajonov, Davlat xizmatlari agentligi boshlig‘i Akmaljon Abdukarimovning hisobotlari eshitildi.
Eshituv davomida deputatlar tomonidan tijorat bank rahbarlariga hozirgi kunda tadbirkorlikni rivojlantirish maqsadida ajratilayotgan kreditlarning foizi yuqoriligi, kreditlar aytilgan muddatdan ancha kechiktirib ajratilishi yuzasidan tanqidiy fikrlar bildirildi.
Muzokorada so‘zga chiqqan “Kelajak deputatlari” guruhi azosi Olimjon Haydarov hokim o‘rinbosari Bahromjon Taniqulovga tumanga chet el investorlari kelmayotgani, o‘sib borayotgan ishsizlar sonini kamaytirish uchun qanday amaliy ishlar bajarilayotgani haqida savol berdi. B.Taniqulov partiyamiz faoliga tumanda olib borilayotgan ishlar, faoliyat yuritayotgan korxonalar va kelgusida rejalashtirilgan ishlar to‘g‘risida batafsil axborot berdi.
Shuningdek, yig‘ilishda tuman hunarmand uyushmasi raisi Diloromxon Bahromovaning hisoboti ham eshitildi. Partiya deputatlik guruhi vakillari uyushma 2016 yilga nisbatan 2017 yilda ancha samarali faoliyat ko‘rsatayotgani, hunarmandlarga imtiyozli kreditlar ajratish bo‘yicha ijobiy natijalarga erishilganini etirof etishdi.

Депутаты УзЛиДеП выразили недовольство по поводу кредитных процентов и несвоевременной выдачи кредитов
24.03.2018, 11:14
Состоялось очередное заседание группы УзЛиДеП в Куштепинском районном Кенгаше народных депутатов. В нем заслушаны отчеты заместителя хокима Куштепинского района Бахромжона Таникулова, начальника районной ГНИ Фарходжона Абдуллаева, управляющего районного филиала “Агробанка” Абдунабихона Акрамова, управляющего районного филиала “Халк банки” Икромжона Мамажонова, начальника Агентства государственных услуг Акмалжона Абдукаримова о проводимой работе в целях развития и поддержки индивидуальной предпринимательской деятельности.
В ходе слушания были высказаны критические мнения о том, что в настоящее время высокими остаются проценты выделяемых кредитов в целях развития предпринимательства, затягивают их сроки выдачи.
Выступившие в прениях член группы “Келажак депутатлари”  Олимжон Хайдаров задал вопрос заместителю хокима Бахромжону Таникулову о том, что в район не привлекаются иностранные инвесторы, какая практическая работа осуществляется для снижения растущей безработицы. Б.Таникулов представил подробную информацию о работе, проводимой в районе, действующих предприятиях и планах на перспективу.