Xalq deputatlari Yangiobod tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda deputatlar ATB Qishloq qurilish bank Yangiobod tuman filiali boshqaruvchisi Umid Barakayevning hisobotini tingladi.
Hisobotda ta’kidlanganidek, ATB Qishloq qurilish bank Yangiobod tuman filiali tomonidan aholini tadbirkorlikka jalb qilish maqsadida tumandagi 9, ya’ni “Balandchaqir” MFYda 579, “Shodlik” MFYda 326, “Do‘stlik”  MFYda 447, “Yuqori Sarmich” MFYda 506, “Pastki Sarmich” MFYda 496ta, “Sovot” QFYda 486, Xavotog‘ QFYda 539, Xo‘jamushkent QFYda 365, Yangiobod ShFYlarda 870, jami 4614 ta xonadonga 17 ta bank xodimi biriktirildi.
–Shuningdek, o‘rganishlar davomida 914 ta xonadon egasining bankdan kredit olib tadbirkorlik faoliyatini boshlash istagi borligi aniqlandi, – deydi U.Barakayev. –Bundan tashqari, oddiy aholini tadbirkorlikga jalb etish maqsadida asalarichilik yo‘nalishida 20 nafar fuqaroga 187.0 mln, bog‘dorchilik yo‘nalishida 2 fuqaroga 17.5 mln, issiqxona qurish uchun 14 fuqaroga 83.0 mln, parrandachilikni rivojlantirish uchun 162 nafar fuqaroga 499.9 mln, chorvachilikni  rivojlantirish uchun 601 fuqaroga 3795.9 mln, tikuvchilikni rivojlantirish uchun 2 fuqaroga 20.0 mln so‘m hamda 48 nafar fuqaroga xo‘jalik yurituvchi sub’ektlarga 3912.1 mln so‘m miqdorida kredit mablag‘lari ajratildi.
Yig‘ilishda kun tartibidagi masalalar yuzasidan partiya deputatlik guruhining tegishli qarori qabul qilindi.
1552
ХАЛҚ ДЕПУТАТЛАРИ ЯНГИОБОД ТУМАН КЕНГАШИ ДЕПУТАТИ Э.ЁРБЕКОВ2018-05-04 20:33:38
БАНК ТОМОНИДАН АЖРАТИЛГАН УШБУ КРЕДИТЛАР ҲИСОБИГА ТУМАНДА ЧОРВАЧИЛИК, БОҒДОРЧИЛИК, ПАРРАНДАЧИЛИКНИ ЯНАДА РИВОЖЛАНИШИГА ЭРИШИЛДИ.

За счет кредитов, выделенных Янгиабадским филиалом АКБ “Кишлок курилиш банк”, 849 граждан наладили предпринимательскую деятельность
04.04.2018, 18:01
Состоялось очередное заседание депутатской группы УзЛиДеП в Янгиабадском районном Кенгаше народных депутатов. На заседании депутаты заслушали отчет управляющего Янгиабадского районного филиала АКБ «Кишлок курилиш банк» Умида Баракаева.
–В ходе изучений было выявлено, что 914 владельцев домохозяйств намерены наладить предпринимательскую деятельность путем получения банковского кредита, – сказал У.Баракаев. – Кроме того, в целях вовлечения сельчан к предпринимательству 20 гражданам были выделены 187.0 млн.сумов для развития пчеловодства, 2 гражданам - 17.5 млн.сумов для садоводства, 14 гражданам - 83.0 млн.сумов для создания теплиц, 162 гражданам - 499.9 млн.сумов для птицеводства, 601 гражданам 3795.9 млн.сумов для развития животноводства, 2 - 20.0 млн.сумов для швейного дела.
На заседании по рассмотренному вопросу повестки дня принято соответствующее решение депутатской группы партии.