Ushrachuv davomida  “Baqanshakli” OFY aholisi tomonidan 30ga yaqin murojaatlar bildirildi. Xususan, ovul fuqarolar yig‘ini hududidagi aholi sonini hisobga olgan holda qishloq vrachlik punktini tashkil qilish taklifi bildirildi.  Hududdagi o‘quvchilar maktabga katnaydigan serqatnov ko‘chani asfalt qilish hamda 26-sonli maktabining sport zali yaroqsiz holda ekanligini hisobga olib uning o‘rniga yangisini qurish borasida aholidan murojaatlar bildirildi.
Muammolar qatorida yangidan bunyod etilgan ovullarda gaz, elektr energiyasi va suv tanqisligi ham borligi deputat nazoratiga olindi.
Uchrashuvda bildirilgan murojaatlar yuzasidan xalq vakili bo‘lgan S.Jaqsimov tomonidan mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovi yuboriladigan bo‘ldi.

В ходе выездного приема в сходе граждан аула “Баканшакли” внесено предложение об организации сельского врачебного пункта
03.04.2018, 17:51
С участием члена депутатской группы партии в Нукусском районном Кенгаше народных депутатов С.Жақсимов организован выездной прием с населением схода граждан аула “Баканшакли”.
В ходе встречи жители схода граждан аула “Бақаншакли” обратились с около 30 обращениями. В частности, было высказано предложение об организации сельского врачебного пункта с учетом численности населения схода граждан аула. Также были внесены обращения об асфальтировании улицы, ведущей к школе, строительстве спортивного зала школы №26.
В ряду проблем под депутатский контроль взяты факты сбоев в газо-, электро-, водоснабжении в аулах.
По высказанным во встрече обращениям представителем народа С.Жаксимовым будет внесен депутатский запрос в соответствующие организации.