O‘zLiDeP eng faol va zukko ayollarni taqdirladi
O‘zLiDeP Qo‘ng‘irot tuman Kengashi “Ayollar qanoti” tomonidan tumandagi “Talliq” MFYdagi BPTda xotin-qizlar o‘rtasida “Orasta qizlar” shiori ostida tanlov tashkil etildi.
Tanlovda xotin-qizlar siyosat, ta’lim, madaniyat, fan va sport sohalarida  o‘zora bellashdi.
– “Mahalla” xayriya jamoat fondi tuman bo‘limi bilan hamkorlikda o‘tkazilayotgan bunday tanlovlar xotin-qizlarni bir-birlari bilan tajriba almashishga, mahorat va qobiliyatini ruyobga chiqarishda turtki bo‘ladi, –  deydi Xalq deputatlari Qo‘ng‘irot tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zosi Z.Seydullayeva. – O‘ziga xos qiziqarli shartlarni o‘zida aks etgan tanlovda mahalla xotin-qizlari milliy qadriyatlarimizni an’analarimizni aks ettiruvchi milliy kiyimlarda o‘zlarining bilim va mahoratini sinovdan o‘tkazdi.
Belgilangan shartlar bo‘yicha qizlar orasidan eng chaqqon va zukkolari tanlab olinib ularga O‘zLiDePning esdalik sovg‘alari topshirildi.

UzLiDeP awarded the most active and intelligent women
Women's wing of Kungrad district council of UzLiDeP organized a contest among women under the slogan "Orasta qizlar" ("Skillful girls") in the primary party organization (РРО) of the makhalla "Tallik".
Participants of the contest competed in politics, education, culture, science and sports.
– This contest, organized jointly with the Public Charity Foundation “Mahalla” provided an opportunity for women to exchange experiences, skills and realize their abilities, –  said a member of the party group in the Kungrad district council of people's deputies Z. Seydullaeva.– During the contest, the girls and women of the mahalla experienced their knowledge and skills about national traditions, costumes, reflecting our national values.
According to the terms of the contest, the most active and intelligent girls became the winners of the contest and received memorable gifts from UzLiDeP.