O‘zLiDeP “Obod qishloq” Dasturi doirasida “Alimardon Diyorov” ko‘chasida 135 metrlik suv quvurini almashtirga ko‘maklashdi
13.04.2018, 18:07
“Obod qishloq” loyihasi doirasida Sho‘rchi tuman “Alisher Navoiy” mahallasi, “Alimardon Diyorov” ko‘chasida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borilmoqda. Bu ishda O‘zLiDeP Surxondaryo viloyat Kengashi ham faol ishtirok etmoqda.
– Loyiha dorasida aholini toza ichimlik suvi va oqava suvi  bilan ta’minlash, ichki yo‘llarni asfaltlash kabi masalalarga ham alohida e’tibor qaratilyapti, – deydi Xalq deputatlari Sho‘rchi tuman Kengashidagi O’zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Qurbon Shukurov.   –Jumladan, hududdagi 111 metrlik suv quvuri 135 metrlik yangi suv quvuriga almashtirildi. Endilikda mahalla ahli toza ichimlik suvi muammosidan aziyat chekishmaydi.

УзЛиДеП в рамках программы “Обод кишлок” оказала содействие обновлению водопроводных труб протяженностью 135 метров по улице Алимардона Диёрова
19.04.2018, 09:25
В рамках проекта “Обод кишлок” на улице имени Алимардона Диёрова в махалле имени Алишера Навои Шурчинского района ведется работу по благоустройству и озеленению. В этой работе активно участвует и Сурхандарьинский областной Совет УзЛиДеП.
– В рамках проекта также уделяется особое внимание вопросам обеспечения населения питьевой водой, асфальтирования внутренних дорог, – сказал член депутатской группы УзЛиДеП в Шурчинском районном Кенгаше народных депутатов Курбон Шукуров.   – В частности, водопровод протяженностью 111 метров заменен на новый 135-метровый водопровод. Теперь у жителей махалли не будет проблемы с питьевой водой.
Следует отметить, что подобная благоустроительная работа продолжается и в других территориях области.
1784
Менгбоев Бурон-O'zlideP Шурчи туман Кенгаши раиси2018-04-28 16:07:14
O'zlideP Шурчи туман Кенгаши депутатлик гурухи аъзоси Курбон Шукуров деб гурух аъзоси номи нотугри езилган,аслида депутатлик гурухи аъзоси Бурон Менгбоев булиш керак.