O‘zLiDeP “Obod qishloq” Dasturi doirasida “Alimardon Diyorov” ko‘chasida 135 metrlik suv quvurini almashtirga ko‘maklashdi
13.04.2018, 18:07
“Obod qishloq” loyihasi doirasida Sho‘rchi tuman “Alisher Navoiy” mahallasi, “Alimardon Diyorov” ko‘chasida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borilmoqda. Bu ishda O‘zLiDeP Surxondaryo viloyat Kengashi ham faol ishtirok etmoqda.
– Loyiha dorasida aholini toza ichimlik suvi va oqava suvi  bilan ta’minlash, ichki yo‘llarni asfaltlash kabi masalalarga ham alohida e’tibor qaratilyapti, – deydi Xalq deputatlari Sho‘rchi tuman Kengashidagi O’zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Qurbon Shukurov.   –Jumladan, hududdagi 111 metrlik suv quvuri 135 metrlik yangi suv quvuriga almashtirildi. Endilikda mahalla ahli toza ichimlik suvi muammosidan aziyat chekishmaydi.

UzLiDeP under the program «Well-maintained village» helped to renovate 135 meters of water pipes in the street of Alimardon Diyorov
20.04.2018, 12:44
Surkhandarya regional council of UzLiDeP under the program «Well-maintained village» takes an active part in landscaping and greening the streets named after Alimardon Diyorov in Shurchi district.
– The project also pays special attention to providing the population with drinking water, asphalting of internal roads, – said a member of UzLiDeP`s  deputy group in Shurchi district council of people's deputies K. Shukurov. – In particular, a 111-meter-long water pipeline has been replaced with a new 135-meter water pipe. Now residents of the makhalla will not have problems with drinking water.