Qo‘shko‘pir tumanining “Obod mahalla”si obod maskanga aylandi
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan amalga oshirilayotgan "Obod qishloq" dasturi doirasida Xorazm viloyatida ham obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borilmoqda. Bunday xayrli ishlarda O’zLiDeP viloyat Kengashi ham faol ishtirok etyapti.
Yaqinda partiya Xorazm viloyat Kengashi faollari, partiya “Yoshlar qanoti” va BPT a’zolari Qo‘shko‘pir tumani Oqdarband qishlog‘i Oshoqqal’a mahallasida bo‘lib, hududni obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarida faol ishtirok etdilar. Mahallaning “Obod maskan” ko‘chasida istiqomat qilayotgan aholining yashash sharoitini yaxshilashga ko‘maklashish, muhtojlarga yordam qo‘lini cho‘zish maqsadida 3 tonna ohak olib kelinib, muhtoj oilalar uylarini ta’mirlashga ko‘maklashildi. Aholi xonadonlari, yo‘llar atrofida mevali va manzarali daraxtlar, gul ko‘chatlari o‘tqazildi. Og‘ir ahvolda kun kechirayotgan oilalarga yaqindan yordam ko‘rsatish maqsadida 40 ta koramol kredit asosida olib berildi.
Tadbir doirasida qo‘shni Turkmaniston bilan chegaradosh bo‘lgan ushbu qishloq aholisining turmush sharoitini yaxshilash va muammolarini hal etish maqsadida mahalliy Kengashlarga saylangan deputatlarimiz ishtirokida ochiq muloqot ham o‘tkazildi.

Махалля “Обод махалла” Кушкупырского района стала благоустроенным местом
В рамках программы «Обод кишлок», осуществляемой по инициативе Президента Шавката Мирзиёева, в Хорезмской области проведена благоустроительная и озеленительная работа. В такой благотворительной работе также активно участвует и областной Совет УзЛиДеП.
Недавно активисты Хорезмского областного Совета партии, члены “Молодежного крыла” партии и члены ППО побывали в махалле «Ошоккалъа» села Окдарбанд Кушкупырского района, активно участвовали в благоустройстве и озеленении территории. В целях содействия улучшению условий жизни населения, проживающего по улице Обод маскан данной махалли, оказания помощи нуждающимся в поддержке гражданам  завезены 3 тонны извести, оказано содействие ремонту домов нуждающихся семей. В домах населения, у обочин дорог посажены фруктовые и декоративные деревья, цветы. В целях оказания непосредственного содействия семьям приобретены на кредитной основе 40 голов скота.
В рамках мероприятия в целях улучшения условий жизни и решения проблем жителей данного села, граничащего с соседним Туркменистаном, также с участием депутатов, избранных в местные Кенгаши, проведены открытые диалоги.