O‘zLiDeP deputati tashabbusi bilan “Ko‘tarma” mahallasidagi 1 kilometr yo‘l qayta ta’mirlandi
O‘zLiDePdan Xalq deputatlari Chilonzor tuman Kengashiga saylangan deputat Ra’no Karimova tashabbusi bilan “Ko‘tarma” mahallasi 181 sonli umumta’lim maktabi va “Nurafshon” nomli maktabgacha ta’lim muassasasiga boruvchi 1000 metrli yo‘l qayta ta’mirlandi.
Deputatimiz fuqarolar bilan ochiq muloqotlar davomida ham ular tomonidan bildirilgan murojaatlarga doimiy e’tibor bilan qaraydi. Bevosita R.Karimova sa’y-harakati bilan “Ko‘tarma” mahallasida mashinalar to‘xtash turargohi qurib, foydalanishga topshirildi.
– Extiyojmand oila bo‘lganligim sababli 6 yil avval menga tuman hokimligi tomonidan 2 xonali kvartira berilgan edi, – deydi “Ko‘tarma” mahallasi 22 uy 16 xonadonda istiqomat qilib kelayotgan Nozima Qo‘chqorova. – Ammo, bugungi kunga qadar yashab turgan uyimni o‘z nomimga o‘tkazishda turli to‘siqlarga uchrayotgandim. Shu sababli Ra’no Karimovaga yordam so‘rab murojaat qilgan edim. Deputat mening murojaatim bo‘yicha mutasaddi idoralarga murojaat qildi va yechimi yuzasidan amaliy ishlar olib bordi. Hozirda mahallamizdagi 16 uyni o‘z nomimga rasmiylashtirib oldim.

По инициативе депутата УзЛиДеП отремонтирован километр дороги в махалле “Кутарма”
По инициативе депутата от УзЛиДеП в Чиланзарском районном Кенгаше народных депутатов Раъно Каримовой отремонтирована дорога в 1 километр до общеобразовательной школы №181 и дошкольного образовательного учреждения “Нурафшон” в махалле «Кутарма».
Депутат в ходе открытых бесед с гражданами всегда с особым вниманием рассматривает их обращения. Усилиями Р.Каримовой в махалле “Кутарма” построена и сдана в эксплуатацию автостоянка.
– Шесть лет назад районным хокимиятом мне, моей семье, как нуждающейся, была выдана 2-х комнатная квартира, – сказала Нозима Кучкорова, проживающая в доме №22, квартире №16 махалли “Кутарма”. – Однако до сегодняшнего дня сталкивалась с различными преградами в деле оформления квартиры. Поэтому я обратилась к Раъно Каримовой за помощью. Депутат в связи с моей просьбой обратилась в должностные ведомства и приняла соответствующие меры. В настоящее время я оформила квартиру.