O‘zLiDeP deputati tashabbusi bilan “Ko‘tarma” mahallasidagi 1 kilometr yo‘l qayta ta’mirlandi
O‘zLiDePdan Xalq deputatlari Chilonzor tuman Kengashiga saylangan deputat Ra’no Karimova tashabbusi bilan “Ko‘tarma” mahallasi 181 sonli umumta’lim maktabi va “Nurafshon” nomli maktabgacha ta’lim muassasasiga boruvchi 1000 metrli yo‘l qayta ta’mirlandi.
Deputatimiz fuqarolar bilan ochiq muloqotlar davomida ham ular tomonidan bildirilgan murojaatlarga doimiy e’tibor bilan qaraydi. Bevosita R.Karimova sa’y-harakati bilan “Ko‘tarma” mahallasida mashinalar to‘xtash turargohi qurib, foydalanishga topshirildi.
– Extiyojmand oila bo‘lganligim sababli 6 yil avval menga tuman hokimligi tomonidan 2 xonali kvartira berilgan edi, – deydi “Ko‘tarma” mahallasi 22 uy 16 xonadonda istiqomat qilib kelayotgan Nozima Qo‘chqorova. – Ammo, bugungi kunga qadar yashab turgan uyimni o‘z nomimga o‘tkazishda turli to‘siqlarga uchrayotgandim. Shu sababli Ra’no Karimovaga yordam so‘rab murojaat qilgan edim. Deputat mening murojaatim bo‘yicha mutasaddi idoralarga murojaat qildi va yechimi yuzasidan amaliy ishlar olib bordi. Hozirda mahallamizdagi 16 uyni o‘z nomimga rasmiylashtirib oldim.

Deputy of UzLiDeP helped to repair a road in "Kutarma" makhalla
One kilometer road to the school №181 and preschool educational institution "Nurafshon" in "Kutarma" makhalla of Chilanzar district was renovated at the initiative of the deputy from UzLiDeP Rano Karimova.
During the open conversations with citizens, the deputy carefully considers every appeal of citizens.  R. Karimovа assisted in building a parking lot in "Kutarma" makhalla.
– Six years ago, my family received 2-bedroom apartment as a low-income family from the district Khokimiyt, – said N. Kuchkorova resident of "Kutarma" makhalla. – However, until today, I could not register the documents of the apartment. So I asked for help from the deputy R. Karimova. In connection with my request, the deputy applied to the official departments and took appropriate measures. At the moment, I have registered the documents of the apartment.