O‘zLiDeP farg‘onalik tadbirkorning 10 gektar yer ajratish bo‘yicha murojaatini nazoratga oldi
Unda tuman tibbiyot birlashmasi, elektr tarmoqlari korxonasi, bandlikka ko‘makmashish markazi hamda  gaz idorasi vakillari ishtirok etdi.
Sayyor qabul davomida yakka tartibdagi tadbirkor Ixtiyorjon Tursunov avtomobillarga xizmat ko‘rsatish shaxobchasi ochmoqchi ekanligini aytib, yer maydoni ajratishda amaliy yordam so‘radi. Uning murojaati joyida o‘rganildi va tadbirkorga tumandagi “Quqonboy” qishlog‘ida joylashgan tuman ximikatlar omboriga qarashli joy ijaraga beriladigan bo‘ldi.
“Niyozov Muxiddin Raxmonovich” MChJ rahbari M.Niyozov tut plantatsiyasi va kulolchilik sexi kurish uchun 10 gektar yer olmoqchi ekanini aytdi. Uning murojaati 2019 yil davlat dasturiga kiritilib, tuman hokimining birinchi o‘rinbosari K.Yigitaliyev tomonidan nazoratga olindi.
Ulug‘bek Ismoilov “Kurbozor” qishlog‘ida joylashgan “Oltin nihol” uyushmasiga qarashli  1 gektar  foydalanilmay yotgan yerni yong‘oqzor qilish maqsadida murojaat qildi. Uning  murojaati Xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zosi  N.Xaydarov tomonidan nazoratga olinib, “Oltin nihol” uyushmasi rahbari Sh.Boymurodovga  deputatlik  so‘rovi yuborildi.
Shuningdek, qabul davomida tumandagi gaz, elektr energiyasi, yo‘l qurilish sohasidagi muammolar va ishsizlik masalalari bo‘yicha 20ga yaqin murojaat kelib chiqdi.
Shohista TOLIPOVA,
1258
Мансуров Миҳиддин, Сўх-Дон МЧЖ БПТ раиси2018-06-08 10:11:18
O‘zLiDeP тамонидан утказилаётган Сайёр қабулларда тадбиркор ва фермерларининг муамоларини урганиб уларни партиявий воситалар билан этиш бу партиямизнинг асосий мақсади.
Қудратжон Хожиматов Риштон туман Кенгаши аппарат раҳбари, туман депутати2018-06-05 08:56:25
Сайёр қабулларнинг аҳолига наф келтираётганлиги қувонарли ҳол. Депутатларни янада фаолликка чорлаймиз. Партиямиз томонидан олиб борилаётган ислохатлар ахолини турмиш даражасини сезиларли даражада ошириб, худуд инфратузилмасини яхшилашга муносиб хизмат қилмоқда.

УзЛиДеП взял под контроль обращения ферганских предпринимателей
Ферганским областным Кенгашем УзЛиДеП в МСГ  «Машад» Учкуприкского района организован выездной прием.
В нем приняли участие представители районного медицинского объединения, предприятий электросети и газоснабжения, центра содействия занятости.
В ходе выездного приема индивидуальный предприниматель Ихтиёржон Турсунов сообщил о том, что намерен открыть пункт автосервиса, в связи, с чем обратился за практической помощью в выделении земельной площади. Его обращение было изучено на месте и предпринимателю решено выделить в аренду место на территории склада химикатов в селе «Куконбой».
Руководитель ООО «Ниёзов Мухиддин Рахмонович» сказал о том, что М.Ниёзов намерен получить землю в 10 гектаров для разбивки тутовой плантации и строительства гончарного цеха. Его обращение включено в государственную программу на 2019 год, взято под контроль первым заместителем хокима района К.Йигиталиевым.
Улугбек Исмоилов обратился с просьбой оказать содействие в разбивке ореховой рощи на территории 1 гектар неиспользуемой земли, относящейся к ассоциации «Олтин нихол» в селе «Курбозор». Его обращение взято под контроль членом депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов Н.Хайдаровым, в связи с чем, направлен депутатский запрос руководителю ассоциации «Олтин нихол»  Ш.Боймуродову.
В целом, в ходе приема поступило около 20 обращений по вопросам, касающимся проблем и недостатков в сфере газо-, электроснабжения в районе, дорожного строительства, обеспечения занятости населения.