Kattaqo‘rg‘on hokimligi va’da berdi: sanoat, xizmat ko‘rsatish va qishloq xo‘jaligi sohasida 1092 yangi ish o‘rni tashkil etiladi
12.07.2018, 18:02
Kattaqo‘rg‘on hokimligi va’da berdi: sanoat, xizmat ko‘rsatish va qishloq xo‘jaligi sohasida  1092 yangi ish o‘rni tashkil etiladi
Bu haqda Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishida ma’lum qilindi. Yig‘ilishda tuman hokimligi iqtisodiyot bo‘limi boshlig‘i S.Rustamovning hisoboti tinglandi.
Hisobotda ta’kidlanganidek, tumanni 2018 yilda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturining bajarilishi bo‘yicha tasdiqlangan dasturga asosan, shu yilda sanoat, xizmat ko‘rsatish va qishloq xo‘jaligini rivojlantirish uchun 41,2 mlrd.so‘m mablag‘ yo‘naltiriladi. 140 ta loyiha doirasida 915 ta yangi ish o‘rinlari yaratilishi rejalashtirilgan.
– Yil oxiriga qadar 22 ta loyiha doirasida 168 ta yangi ish o‘rni yaratishni rejalashtirilgan, – deydi S.Rustamov. – Bundan tashqari, 2018-2019 yillarda Kattaqo‘rg‘on tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturining sanoat, xizmat ko‘rsatish va qishloq xo‘jaligi sohalari bo‘yicha 199 ta loyiha amalga oshiriladi va 1092 yangi ish o‘rni tashkil etiladi.

Хокимият Каттакургана заверил: в сферах промышленности, услуг и сельского хозяйства будет создано 1092 новых рабочих места
16.07.2018, 10:00
Об этом было сообщено в ходе очередного заседания депутатской группы УзЛиДеП в Каттакурганском районном Кенгаше народных депутатов. На заседании заслушан отчет начальника экономического отдела районного хокимията С.Рустамова.
Как подчеркнуто в отчете, согласно программе, утвержденной по реализации программы социально-экономического развития района в 2018 году, в этом году на развитие сфер промышленности, услуг и сельского хозяйства будут направлены 41,2 млрд.сум. В рамках 140 проектов планируется создание 915 новых рабочих мест.
– До конца года в рамках 22 проектов будет создано 168 новых рабочих мест, – сказал С.Рустамов. – Кроме того, в 2018-2019 годах по сферам промышленности, услуг и сельского хозяйства программы социально-экономического развития Каттакурганского района будет реализовано 199 проекта и создано 1092 новых рабочих мест.