Narpay tuman Bandlikka ko‘maklashish markazi direktori O‘zLiDeP deputatlariga hisobot berdi
Xalq deputatlari Narpay tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda deputatlar tuman Bandlikka ko‘maklashish markazi direktori T.Imomovning hisobotini tingladi.
Ta’kidlandiki, joriy yilning o‘tgan 6 oyi davomida tuman Bandlikka ko‘maklashish markaziga 1012 nafar fuqarodan murojaat bo‘lgan. Murojaat qilgan fuqarolarning 500 nafari doimiy ishga joylashtirilgan, 511 nafari haq to‘lanadigan jamoat ishlariga jalb qilingan. 1 nafar fuqaro esa Samarqand shahridagi “Koika” qayta o‘qitish markaziga yuborilgan.
– Prezidentimizning 2018 yil 3 fevraldagi “2018 yilda aholi bandligiga ko‘maklashish davlat dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaroriga asosan tumanda 1209 ta, davlatimiz rahbarining shu yil 17-18 mart kunlari Samarqand viloyatiga tashrifi davomida bergan topshiriqlarga binoan 6078 ta ish o‘rinlari tashkil etilishi rejalashtirilgan, – deydi T.Imomov. – Shu bois, mazkur qaror hamda  yurtboshimiz topshiriqlariga asosan joriy yilning may oyiga qadar tumanda 922 ta ish o‘rinlari tashkil etildi va yoshlar bandligi ta’minlandi.

Директор Нарпайского районного Центра содействия занятости предоставил отчет депутатам от УзЛиДеП
Состоялось очередное заседание депутатской группы УзЛиДеП в Нарпайском районном Кенгаше народных депутатов.
На заседании депутаты заслушали отчет директора районного Центра содействия занятости Т.Имомова.
Отмечалось, что за 6 месяцев текущего года в районный Центр содействия занятости поступили обращения от 1012 граждан. 500 из обратившихся граждан трудоустроены, 511 – привлечены к оплачиваемой общественной работе. 1 гражданин направлен в Центр переобучения «Коика» в городе Самарканде.
– В целях реализации Постановления Президента страны  №ПП-3506 «О мерах по реализации Государственной программы по содействию занятости населения в 2018 году» от 3 февраля 2018 г., в районе намечено создание 1209 рабочих мест, согласно поручению Главы нашего государства в ходе поездки 17-18 марта в Самаркандскую область - 6078 рабочих мест, – сказал Т.Имомов. – Поэтому в соответствии с данным Постановлением и поручением руководителя страны до мая текущего года в районе организовано 922 рабочих места и обеспечена занятость молодежи.