Gurlanlik partiyadoshlarimizning bilim va malakasi oshirildi
Seminarda partiya tuman Kengashlari apparat rahbarlari va Xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi ijrochi kotiblarining vazifa va vakolatlari, partiya faoliyatiga oid xujjatlar bilan ishlash, partiya tomonidan e’lon qilingan loyihalarni amalga oshirish, partiya targ‘ibotida xodimlarning notiqlik san’ati va nutq madaniyatini o‘stirishga oid zarur bilim va ko‘nikmalar berildi.
–O‘quv mashg‘uloti davomida guruhlarga bo‘lingan holda muammoli masalalarga yechim izladik, – deydi O‘zLiDeP Gurlan tuman Kengashi raisi R.Dosimov. –Qolaversa, joriy yilning 6 oy davomida erishgan natija va mavjud kamchiliklarni sarhisob qilib, galdagi vazifalarni belgilab oldik.
Seminar yakunida tumanda tadbirkorlik va fermerlikni rivojlantirishda yoshlarning faolligini oshirish, ularning innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash, partiyaning ijtimoiy tarmoqlarida tashkil etilgan guruhlarda aholining faolligini oshirish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.

Knowledge and skills of party members from the Gurlan district have been increased
The center for political education of the Khorezm regional council of UzLiDeP organized a training seminar to improve the skills of the leaders of the district councils of the party, the executive secretaries of the deputy group in the regional council of people's deputies and the chairmen of the PPO.
The seminar provided information on functional responsibilities, work with documents, implementation of party projects, raising of oratory art and speech culture of the party's employees.
– During the training session, we were divided into groups and each group worked to find ways to solve problem issues,- said the chairman of the Gurlan district council of UzLiDeP R. Dosimov. – During the work we have summed up the results of our work for six months of the current year and have outlined the next tasks.
At the end of the seminar, the participants received appropriate recommendations to increase their work to a new level.