O‘zLiDeP deputati “Buyuk ipak yo‘li” QFYdan tuman markaziga transport qatnovini yo‘lga qo‘yish uchun so‘rov yubordi
17.08.2018, 19:28
O‘zLiDeP deputati “Buyuk ipak yo‘li” QFYdan  tuman markaziga transport qatnovini yo‘lga qo‘yish uchun so‘rov yubordi
O‘zLiDeP faollaridan iborat ishchi guruh a’zolari xalq bilan muloqot qilish, ularni o‘ylantirayotgan muammolarga yechim topish maqsadida  Paxtakor tumanidagi “Buyuk ipak yo‘li” QFYda bo‘ldi.
Yuzma-yuz muloqotlar davomida hududda oqova va ichimlik suvi tanqisligi, gaz ballonlarning o‘z vaqtida yetib kelmasligi, ichki yo‘llarning ta’mirtalabligi, yoshlarning tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanishi uchun yetarli sharoit yaratilmagani aniqlandi.
Ushbu ko‘tarilgan muammolarni bartaraf etish maqsadida partiya deputatlik guruhi a’zolariga tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovi jo‘natish borasida vazifalar belgilab berildi.
Shu hududda yashovchi Alisher Irisboyevning aytishicha, qishloqdan tuman markaziga borish uchun transport qatnovi yo‘lga qo‘yilmagan. Bu esa aholiga turli qiyinchiliklar tug‘dirmoqda. Ushbu muammo atroflicha o‘rganib chiqilib, murojaat yuzasidan xalq noibi Dilshod Qobulov tomonidan mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovi yuboriladigan bo‘ldi.
Ta’kidlash kerak, muloqotlar davomida aholi tomonidan ko‘tarilgan muammolarni shu yerning o‘zida bartaraf etish maqsadida mutasaddi tashkilot vakillari ham jalb qilindi.

Депутат от УзЛиДеП направил запрос о налаживании транспортного маршрута от ССГ «Буюк ипак йули» до районного центра
25.08.2018, 16:02
Члены рабочей группы – активисты УзЛиДеП в целях проведения диалога с народом, поиска путей решения волнующих их проблем побывали в ССГ  «Буюк ипак йули» Пахтакорского района.
Во время беседы были выявлены проблемы, связанные с обеспечением жителей питьевой водой, газовыми баллонами, ремонтом внутренних дорог, отсутствием необходимых условий для занятий молодежью предпринимательской деятельностью.
В целях устранения насущных проблем членам депутатской группы партии поручено направить депутатский запрос в соответствующие организации.
По словам проживающего в этом селе Алишера Ирисбоева, из села до районного центра не налажен транспортный маршрут. Это создает всевозможные трудности для населения. Эта проблема будет всесторонне изучена, по обращению народным депутатом Дилшодом Кобуловым будет направлен депутатский запрос в соответствующие организации.
Следует отметить, что для своевременного решения на месте поднятых сельчанами проблем, также были привлечены представители профильных учреждений.