O‘zLiDeP deputati “Buyuk ipak yo‘li” QFYdan tuman markaziga transport qatnovini yo‘lga qo‘yish uchun so‘rov yubordi
17.08.2018, 19:28
O‘zLiDeP deputati “Buyuk ipak yo‘li” QFYdan  tuman markaziga transport qatnovini yo‘lga qo‘yish uchun so‘rov yubordi
O‘zLiDeP faollaridan iborat ishchi guruh a’zolari xalq bilan muloqot qilish, ularni o‘ylantirayotgan muammolarga yechim topish maqsadida  Paxtakor tumanidagi “Buyuk ipak yo‘li” QFYda bo‘ldi.
Yuzma-yuz muloqotlar davomida hududda oqova va ichimlik suvi tanqisligi, gaz ballonlarning o‘z vaqtida yetib kelmasligi, ichki yo‘llarning ta’mirtalabligi, yoshlarning tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanishi uchun yetarli sharoit yaratilmagani aniqlandi.
Ushbu ko‘tarilgan muammolarni bartaraf etish maqsadida partiya deputatlik guruhi a’zolariga tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovi jo‘natish borasida vazifalar belgilab berildi.
Shu hududda yashovchi Alisher Irisboyevning aytishicha, qishloqdan tuman markaziga borish uchun transport qatnovi yo‘lga qo‘yilmagan. Bu esa aholiga turli qiyinchiliklar tug‘dirmoqda. Ushbu muammo atroflicha o‘rganib chiqilib, murojaat yuzasidan xalq noibi Dilshod Qobulov tomonidan mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovi yuboriladigan bo‘ldi.
Ta’kidlash kerak, muloqotlar davomida aholi tomonidan ko‘tarilgan muammolarni shu yerning o‘zida bartaraf etish maqsadida mutasaddi tashkilot vakillari ham jalb qilindi.

UzLiDeP`s deputy sent a request to establish a transport route from a rural gathering of citizens «Buyuk ipak yuli» to the district center
30.08.2018, 15:01
Members of the working group - activists of UzLiDeP met with residents of «Buyuk ipak yuli» makhalla of Pakhtakor district to solve their problems.
During the conversation, problems related to providing residents with drinking water, gas bottles, repair of internal roads, lack of necessary conditions for youth to engage in entrepreneurial activities were identified.
In order to eliminate pressing problems, the members of the deputy group of the party are instructed to forward the deputy's request to the relevant organizations.
According to the resident of Alisher Irisboeva, a transport route has not been set up from the village to the district center and this creates difficulties for the villagers. Deputy Dilshod Kobulov will study this issue and send the deputy's request to the relevant organizations.
It should be noted that representatives of specialized agencies were also involved in order to timely resolve problems.