20 nafar yoshlar ish bilan ta’minlandi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi va Qashqadaryo viloyat, tuman Kengashlari xodimlari, mahalliy Kengash deputatlari hamda partiya faollaridan iborat ishchi guruhi a’zolari Kitob tuman Sevaz va Denov qishloqlarida yashovchi aholi xonadonlarida bo‘lishib, uyushmagan yoshlarning bandligi bilan qiziqdilar.
Muloqotlar davomida bu qishloqlarda ham ishsizlik muammo ekanligini aniqlandi. Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Qahramon Ergashevning ko‘magi bilan 20 nafar yigit-qizlar “Sevaz” Androniks mas’uliyati cheklangan jamiyatga ishga joylashtirildi. Endilikda ular korxonaning olmani saralash va qayta ishlash sexlarida ishlamoqdalar.
Ishchi guruhi tashrifi davomida o‘z tadbirkorligini yo‘lga qo‘ymoqchi bo‘lgan 11 nafar yoshlarning loyihasi “Har bir oila tadbirkor” dasturiga kiritildi va banklardan moliyaviy ko‘mak ajratilishiga amaliy yordam beriladi. Shuningdek, Rus qishlog‘ida yashovchi odamlarning tomorqalarini oqova suv bilan ta’minlash uchun tuman kengashi deputati tomonidan so‘rovnoma yuborildi.

20 юношей и девушек трудоустроены
Члены рабочей группы в составе сотрудников Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП и Кашкадарьинского областного, районных кенгашей партии, депутатов местного Кенгаша народных депутатов и активистов партии побывали в домах жителей сел «Севаз» и «Денов» Китабского района, изучили вопрос занятости неорганизованной молодежи.
В ходе беседы с жителями, отмечено наличие безработицы в этих селах. При содействии депутата Законодательной палаты Олий Мажлиса РУ Кахрамона Эргашева 20 юношей и девушек трудоустроены в ООО «Севаз Андроникс». Теперь они работают в цехах предприятия по отбору и переработке яблок.
В ходе посещения рабочей группы проекты 11 представителей молодежи, намечающих наладить собственный бизнес, включены в программу «Каждая семья – предприниматель» и им оказана практическая помощь в выделении кредита банками.
1268
Рахманова Гульнара КР Тахтакупир тумани 2018-08-19 08:08:18
Уюшмаган ешларни ишга жалб килиш бу хозирги куннинг муоммалаи масалаларидан саналади. Мана Партиямиз фаолларидан тузилган ишчи гурух ердами билан 11 нафар ёшларнинг “Ҳар бир оила тадбиркор” дастури асосида иш билан таъминланишига ердам килиниш бу катта куч албатта.