Ishchi guruh Tayloq va Urgut tumani aholisi bilan uchrashdi
Bundan salkam bir oy oldin O‘zLiDeP faollaridan iborat ishchi guruh a’zolari Samarqand viloyatining barcha tuman va shaharlaridagi “Obod qishloq” dasturiga kiritilgan MFYlarda bo‘lib, aholi bilan muloqot qilgan edi.
Ishchi guruh a’zolari bu gal ham o‘tgan galgi muloqotlar davomida aniqlangan muammolar ijrosini o‘rganish, partiya g‘oya va maqsadlarini targ‘ib qilish maqsadida Tayloq tumanidagi “Charog‘bon” MFY aholisi bilan uchrashdi.
Shu hududda yashovchi Shokir Bo‘ronov tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanadi. Ayni chog‘da uning xonadonida 60 tup limon va turli noyob gul ko‘chatlari yetishtirilmoqda. Tashrif chog‘ida ishchi guruh a’zolari tadbirkorga faoliyatini yanada kengaytirish va amalda mehnat daftarchasi yuritish bo‘yicha zarur tavsiyalar, ko‘rsatmalar berdi.
Shuningdek, partiya faollari “Bog‘ichinor” mahallasida yashovchi Gulnora Azimboyeva xonadonida ham bo‘ldi. Suhbat va muloqotlar davomida Gulnoraning nogiron bo‘lishiga qaramay, to‘quvchilik bilan shug‘ullanayotgani ma’lum bo‘ldi. Hozirda 15ga yaqin shogirdi borligi, asosiysi, mahsulotlari xaridorgir ekani aniqlandi.
Muloqot davomida ishchi guruh a’zolari fuqaroga imtiyozli asosda kredit olishda ko‘mak berishga tayyor ekanligini bildirdi va mamlakatimizda sohaga oid qabul qilinayotgan yangi huquqiy hujjatlar bilan yaqindan tanishtirdi.
3060
Холмурод Сориев, Халқ депутатлари Нуробод туман Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳи раҳбари2018-09-06 20:52:27
Жойлардаги муаммоларни ўрганиш ва уларни бартараф этишга кўмаклашиш-партиямиз нуфузи ва обрўй-эътиборининг ошишига, аъзоларимиз ва партияга хайрихоҳ инсонларнинг сони ошишига хизмат қилади.
Yazdon Toshonov O'zLiDeP Kattaqurg'on tuman Kengashi raisining birinchi o'rinbosari ,apparat rahbari.2018-09-06 13:00:04

Рабочая группа встретилась с жителями Тайлакского и Ургутского районов
Почти месяц назад члены рабочей группы в составе активистов УзЛиДеП побывали в МСГ всех районов и городов Самаркандской области, включенных в программу «Благоустроенное село», провели открытый диалог с населением.
Члены рабочей группы и на этот раз в целях изучения исполнения выявленных проблем в ходе предыдущих встреч, пропаганды идей и целей партии встретились с жителями МСГ “Чарогбон” Тайлакского района.
Житель этой территории Шокир Буронов занимается предпринимательской деятельностью. В настоящее время в своем подворье он выращивает 60 саженцев лимонов и различных редких цветов. В ходе посещения члены рабочей группы дали предпринимателю необходимые рекомендации и советы по дальнейшему расширению деятельности и открытию трудовой книжки.
Также активисты партии побывали в доме жительницы махалли “Богичинор”  Гулноры Азимбоевой. В ходе беседы стало известно, что несмотря на инвалидность Гулнора занимается швейным делом. В настоящее время у нее около 15 учеников, самое основное, продукция – востребована.
Во время диалога члены рабочей группы сообщили о том, что готовы оказать содействие гражданке в получении льготного кредита, непосредственно ознакомили с новыми правовыми актами, принимаемыми в стране касательно сферы.
1260
Холмурод Сориев, Халқ депутатлари Нуробод туман Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳи раҳбари2018-09-06 20:52:27
Жойлардаги муаммоларни ўрганиш ва уларни бартараф этишга кўмаклашиш-партиямиз нуфузи ва обрўй-эътиборининг ошишига, аъзоларимиз ва партияга хайрихоҳ инсонларнинг сони ошишига хизмат қилади.
Yazdon Toshonov O'zLiDeP Kattaqurg'on tuman Kengashi raisining birinchi o'rinbosari ,apparat rahbari.2018-09-06 13:00:04
Муммоларни аниқлаб, уларни ечимини топиш ишимизнинг пировард натижаси бўлмоғи керак.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-09-05 18:09:46
Партиямиз ташаббуси билан тузилган ишчи гурухлар жойларда, махаллаларда булиб хар бир хонадонга бориб уларнинг хал ахволини сураб, муоммали масалаларини урганиб ечимига амалий ердамлар курсатмокда. Бу албатта мактовга лоийк, бир тамондан ахоли партия билан унинг иш фаолияти билан кен турда танишади.