Deputat va’dasining ustidan chiqdi
Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashi deputati Bobur Ahmedov saylovchilar bilan uchrashdi. Uchrashuvda O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi deputatlik birlashmalari bilan ishlash bo‘limi mudiri B.Abdullayeva, partiya Andijon viloyat Kengashi xodimi R.Niyazova hamda Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashi deputatlari Ye.Smesova va J.Jiyanovlar ham ishtirok etdi.
– Oldingi uchrashuvda imkoniyat cheklangan ikki nafar ayolga tikuv mashinasi olishga yordam berishni va’da qilgan edik, – deydi B.Ahmedov. – Bugun ana shu va’damizni ustidan chiqib, Ma’daniyat hamda Dehqonobod mahalla fuqarolari yig‘inida istiqomat qiluvchi Gulmiraxon Atamatova va Ruxsoraxon Qodirovaga tikuv mashinasi olib berdik. Bu esa “Har bir oila – tadbirkor” dasturi ijrosi uchun g‘oyat muhim omildir.
Uchrashuv davomida Yurtboshimiz tomonidan qabul qilingan “Xar bir oila – tadbirkor”, “Yoshlar – kelajagimiz”, “Obod mahalla” dasturlarining ijrosi yuzasidan deputatlarning olib borayotgan ishlari yuzasidan atroflicha ma’lumot berildi.
Умида ИСАЕВА2018-09-10 18:10:22
Шаҳар Кенгаши депутати Б.Ахмедов энг фаол депутатлардандир. Бу каби депутатларга соғлик саломатлик ҳамда жамаотчилик ишларида ривож тилайман. Юртимиз тинч осмонимиз мусаффо бўлсин.

Депутат сдержал свое обещание
Депутат от партии в Андижанском городском Кенгаше народных депутатов  Бобур Ахмедов встретился с избирателями. Во встрече приняли участие заведующая отделом по работе с депутатскими объединениями Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Б.Абдуллаева, сотрудник Андижанского областного Совета партии Р.Ниязова и депутаты Андижанского городского Кенгаша народных депутатов Е.Смесова и Ж.Жиянов.
– В ходе предыдущей встречи мы пообещали оказать содействие выделению швейных машинок двум женщинам с ограниченными возможностями, – дейди Б.Ахмедов. – Сегодня мы выполнили свое обещание, передали жительницам сходов граждан махаллей «Маданият» и «Дехконобод» Гулмирахон Атаматовой и Рухсорахон Кодировой швейные машинки. Это является важным фактором в исполнении программы “Каждая семья – предприниматель”.
В ходе встречи была представлена подробная информация о работе, осуществляемой в рамках исполнения принятых по инициативе руководителя страны программ “Каждая семья – предприниматель”, “Молодежь – наше будущее”, “Благоустроенная махалля”.