O‘zLiDeP deputati fermer muammosi yuzasidan so‘rov yubordi
O‘zLiDeP xodimlaridan iborat ishchi guruh a’zolari aholi muammolarini o‘rganish bilan birga tumanda faoliyat yuritayotgan fermer xo‘jaliklari va tadbirkorlik sub’ektlari faoliyati bilan ham yaqindan  tanishmoqda.
Maqsad bitta, partiya elektorati vakillarining faoliyatlari davomida yuzaga kelayotgan ayrim muammolarni atroflicha o‘rganish, ularga  partiyaviy vositalar orqali yechim topish, asosiysi, tadbirkor va ishbilarmonlarning erkin samarali faoliyat yuritishlarini ta’minlash.
Hazorasp tumani Yangibozor hududida joylashgan “Saidov Davlat o‘g‘li Bolta” fermer xo‘jaligi 2005 yilda tashkil etilgan. Umumiy yer maydoni 96 gektardan iborat mazkur xo‘jalik asosan paxta va g‘allaga ixtisoslashgan.
–Fermer xo‘jaligimizni dastlab 4 nafar ishchi bilan boshlagan edik, hozirga kelib ularning soni 13 nafarga yetdi, – deydi fermer xo‘jalik rahbari Boltaboy Davletov. –Shukrki, hosilimiz va daromadimiz ancha yaxshi. Eng so‘nggi, zamonaviy rusumdagi texnikalarni ham olganmiz. Ammo bitta muammoyimiz bor. Texnikalarimizni yozning jazirama issig‘i hamda qishning qahraton sovug‘ida qo‘yishga yer maydonimiz yo‘q. To‘g‘risi, bu masalada tegishli joylarga murojaat qildik, lekin natijadan darak yo‘q.
Muloqotlar davomida ushbu masala ishchi guruh a’zolari tomonidan joyida o‘rganilganda, haqiqatdan ham texnikalar ko‘chada turgani, bu esa o‘tib-qaytuvchi mashinalarga halaqit qilayotgani ma’lum bo‘ldi.
Mazkur muammo yuzasidan Xalq deputatlari Xazorasp tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi rahbari D.Abulov tomonidan tuman yer resurslari va davlat kadastriga so‘rov yuborildi.

Депутат от УзЛиДеП направил запрос по проблеме фермера
Члены рабочей группы в составе сотрудников УзЛиДеП наряду с изучением проблем населения также знакомятся с деятельностью действующих в районах фермерских хозяйств и субъектов предпринимательства.
Цель одна – всестороннее изучение проблем, возникающих в деятельности представителей электората партии, поиск путей их решения посредством партийных инструментов, самое основное, обеспечение свободной эффективной деятельности предпринимателей и деловых людей.
Фермерское хозяйство “Саидов Давлат угли Болта”, расположенное на территории Хазораспского района, было создано в 2005 году. Данное хозяйство, располагающее земельной площадью в 96 гектаров, в основном занимается хлопководством и зерноводством.
–Деятельность нашего фермерского хозяйства мы начинали с 4 работниками, к настоящему времени их количество достигло 13, – сказал руководитель фермерского хозяйства Болтабой Давлетов. – Мы довольны, так как получаем хороший урожай, соответственно и доходы. Мы также закупили современную сельхозтехнику. Однако у нас есть одна проблема. У нас нет земельной площади для парковки техники в летние и зимние дни. Мы обращались по данному вопросу в соответствующие организации, но результата не было.
В ходе бесед члены рабочей группы изучили положение дел по данному вопросу, выявили, что, действительно, техника стоит на улице и мешает проезжающим мимо машинам.
По данной проблеме руководитель депутатской группы УзЛиДеП Хазораспского районного Кенгаша народных депутатов Д.Абулов направил запрос в районный отдел земельных ресурсов и государственного кадастра.
Мардонбек АБДИРИМОВ,
Хазораспского районного Совета УзЛиДеП
1359
Рахманова Гульнара УзЛиДеП тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-09-08 16:03:01
Партиямиз фаоллари халкимизга якиндан ердамчи булаетганлиги хар бир маколада куриниб тур. Биз бундан хурсандмиз. Хамма харакатларимиз халкимизнинг розилиги учун. Барчага куч кувват тилаймиз