“Jo Smart Advice” korxonasi Andijonda master klass o‘tkazdi
Andijon qishloq xo‘jaligi institutida O‘zLiDeP  Andijon tumani Kengashi tashabbusi bilan “Yoshlarni tadbirkorlikka jalb kilish” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Unda partiya tuman Kengashi qoshidagi “Yosh liberallar” klubi a’zolari, talabalar, tadbirkorlikka qiziquvchi yoshlar hamda poytaxtimizdagi “Jo Smart Advice” kompaniyasi vakillari ishtirok etdi.
Tadbirda mamlakatimiz taraqqiyotining besh ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasida belgilangan vazifalar hamda “Yoshlarga oid davlat siyosati”ning mazmun-mohiyatini o‘rganish borasida viloyatda olib borilayotgan ishlar muhokama etildi.
– Uyushmagan yoshlar bandligini ta’minlashga ko‘maklashish maqsadida yirik korxona va tadbirkorlik sub’ektlarida ana shunday uchrashuvlar tashkil etilmoqda, – deydi O‘zLiDeP Andijon tuman Kengashi raisining yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Oyjamol Zaylobidinova. – Mazkur davra suhbatida ham bir guruh tadbirkorlikka ishtiyoqi baland yigit-qizlarga tanlagan yo‘nalishlari bo‘yicha tavsiya va maslahatlar berildi.
Tadbir davomida “Jo Smart Advice” kompaniyasi rahbari Javlonbek Otaxonov tomonidan tadbirkorlikka bag‘ishlangan forumlar, biznesning yangi innovatsion strategiyalari hamda moliyaviy ko‘mak masalalari buyicha malumotlar berilib, dunyoning taniqli va ilg‘or tadbirkorlari faoliyati misolida yoshlar uchun biznes-trening va master-klass o‘tkazildi.

Предприятие “Jo Smart Advice” провело мастер-класс в Андижане
В Андижанском сельскохозяйственном институте по инициативе Андижанского районного Совета УзЛиДеП проведена беседа за "круглым столом" на тему “Привлечение молодежи к предпринимательству". В ней приняли участие члены клуба "Молодые либералы" при районном Совете партии, студенты, молодежь, интересующаяся предпринимательством, представители действующей в столице компании “Jo Smart Advice”.
В мероприятии обсуждена работа, проводимая в области в деле реализации задач, намеченных в Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах, изучения сути и значения закона “О государственной молодежной политике”.
– В целях содействия обеспечению занятости неорганизованной молодежи на таких крупных предприятиях и в субъектах предпринимательства организуются подобные встречи, – сказала заместитель председателя Андижанского районного Совета УзЛиДеП по вопросам молодежи  Ойжамол Зайлобидинова. – В данной беседе за "круглым столом" также были даны рекомендации и советы группе юношей и девушек, намеренной заниматься предпринимательской деятельностью.
В ходе мероприятия руководитель компании “Jo Smart Advice” Жавлонбек Отахонов провел бизнес-тренинг и мастер-класс для молодежи, была предоставлена информация о форумах, посвященных предпринимательству, новых инновационных стратегиях бизнеса и вопросах финансового содействия, известных и успешных бизнесменах мирового уровня.