“Jo Smart Advice” korxonasi Andijonda master klass o‘tkazdi
Andijon qishloq xo‘jaligi institutida O‘zLiDeP  Andijon tumani Kengashi tashabbusi bilan “Yoshlarni tadbirkorlikka jalb kilish” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Unda partiya tuman Kengashi qoshidagi “Yosh liberallar” klubi a’zolari, talabalar, tadbirkorlikka qiziquvchi yoshlar hamda poytaxtimizdagi “Jo Smart Advice” kompaniyasi vakillari ishtirok etdi.
Tadbirda mamlakatimiz taraqqiyotining besh ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasida belgilangan vazifalar hamda “Yoshlarga oid davlat siyosati”ning mazmun-mohiyatini o‘rganish borasida viloyatda olib borilayotgan ishlar muhokama etildi.
– Uyushmagan yoshlar bandligini ta’minlashga ko‘maklashish maqsadida yirik korxona va tadbirkorlik sub’ektlarida ana shunday uchrashuvlar tashkil etilmoqda, – deydi O‘zLiDeP Andijon tuman Kengashi raisining yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Oyjamol Zaylobidinova. – Mazkur davra suhbatida ham bir guruh tadbirkorlikka ishtiyoqi baland yigit-qizlarga tanlagan yo‘nalishlari bo‘yicha tavsiya va maslahatlar berildi.
Tadbir davomida “Jo Smart Advice” kompaniyasi rahbari Javlonbek Otaxonov tomonidan tadbirkorlikka bag‘ishlangan forumlar, biznesning yangi innovatsion strategiyalari hamda moliyaviy ko‘mak masalalari buyicha malumotlar berilib, dunyoning taniqli va ilg‘or tadbirkorlari faoliyati misolida yoshlar uchun biznes-trening va master-klass o‘tkazildi.

Andijan regional council of UzLiDeP conducted a "round table" on "Attraction of youth to entrepreneurship" in Andijan Agricultural Institute. It was attended by members of the «Young liberals», students, youth entrepreneurs and representatives of “Jo Smart Advice” company.
The event focused on the tasks of the Strategy actions in five priority areas of the country's development and the study of the essence and significance of the "State youth policy".
– In order to employ unorganized youth, such meetings are organized in large companies and business entities, - deputy chairman of the Andijan regional council of UzLiDeP O. Zailobidinova. – During this event, a group of young people wishing to do business received valuable advice and recommendations.
During the event, the head of “Jo Smart Advice” company Javlonbek Otakhonov provided information on business forums, new innovative business strategies and financial support, and also uses the experience of successful entrepreneurs of the world conducted business training and master class for young people.