Chustlik 82 nafar yoshlar O‘zLiDePga a’zo bo‘ldi
O‘zLiDeP Namangan viloyat, tuman (shahar) Kengashi faollaridan tuzilgan ishchi guruh Chust tumanidagi bir guruh yoshlar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan “Obod qishloq” va “Obod mahalla” dasturlari doirasida olib borilayotgan amaliy ishlar, “Yoshlar kelajagimiz” hamda “Har bir oila–tadbirkor” dasturi doirasida tadbirkorlik bilan shug‘ullanmoqchi bo‘lgan yoshlarga va har bir oilaga imtiyozli kreditlar ajratilishi, ushbu dasturlarning hayotiy jihatlari oddiy, sodda tilda tushuntirib berildi.
–Bolaligimdan siyosiy jarayonlarga qiziqaman, – deydi tadbir ishtirokchisi Zebo Aliyeva. – Shu bois, partiya faollari tomonidan berilgan har bir ma’lumotni diqqat bilan tingladim. Partiya “Yoshlar qanoti”ning “Kelajak deputatlari” loyihasi menda katta ta’surot uyg‘otdi. Endi ushbu loyihada ishtirok etib, kelajakda deputat bo‘lmoqchiman.

82 чустских юношей и девушек стали членами УзЛиДеП
Рабочая группа в составе активистов Наманганского областного, районного (городского) Совета УзЛиДеП встретилась с группой молодежи Чустского района.
Во встрече говорилось о практической работе, осуществляемой в нашей стране в рамках программ “Обод кишлок” и “Обод махалла”, выделении льготных кредитов молодежи и каждой семье, желающей заняться предпринимательством в рамках программы “Yoshlar kelajagimiz” и “Каждая семья - предприниматель”, разъяснены суть и значение данных программ.
–С детства интересуюсь политическими процессами, – говорит участница мероприятия Зебо Алиева. – Поэтому я внимательно слушала каждую информацию, предоставленную активистами партии. Проект «Молодежного крыла» партии - “Будущие депутаты” оставил у меня большие впечатления. Теперь приняв участие в данном проекте, я хочу стать в будущем депутатом.