O‘zLiDeP rahbari nishonlik fermerlar bilan uchrashdi
Bugun Nishon tumanidagi “Ibragimov Abduhalil” fermer xo‘jaligida tadbirkor va ishbilarmonlar, fermer hamda dehqon xo‘jaliklari rahbarlari ishtirokida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Muloqotda O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi, O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi vazifasini bajaruvchi Aktam Xaitov so‘zga chiqib, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar yuzasidan fikr yuritdi.
– “Har bir oila – tadbirkor” dasturi ijrosini ta’minlash aholi bandligi va farovonligini ta’minlashda muhim ahamiyat kasb etadi, – dedi A. Xaitov. – Tomorqachilikni rivojlantirish, oilaviy tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlarimizni sifat jihatdan yaxshilashimiz kerak. Partiya deputatlari fermerlarni o‘ylantirib kelayotgan muammolarni o‘rganib, ijobiy yechim topishda faollik ko‘rsatishlari lozim. Bu yilgi paxta yig‘im terimiga uyushmagan yoshlarni jalb etish, terimchilar bilan mehnat shartnomasi tuzish, ularning mehnat qilishlari uchun barcha sharoitlarni muhayyo etish borasidagi ishlar partiyamiz hududiy Kengashlari tomonidan nazorat qilinadi.
Tadbir yakunida Nishon tuman Shirinobod mahallasida yashovchi  “Nishon tomorqa” korxonasi rahbari Dilmurod Jahongirovga  tomorqachilikni rivojlantirish uchun 500 mln so‘m kredit ajratiladigan bo‘ldi.
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi, O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi vazifasini bajaruvchi Aktam Xaitovning qashqadaryolik tadbirkor va fermerlar bilan muloqoti davom etmoqda.
1056
Дилолром 2018-09-15 11:05:15
Утказилган ушбу юзма-юз сухбат фермер, тадбиркор, дехконларнинг нафакат узларига булган ишончларини балки хукуматимизга, партиямизга, булган ишончларини янада ортишига хизмат килиш билан бир каторда тадбиркор ва фермерларнинг келгусидаги режаларига хам ижобий таъмир утказади деб уйлайман.
Луиза Хамракулова2018-09-15 10:54:02
Ўзбекистон халқи келажакка ишонч билан қарайди, O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши вилоятларда олиб бораётган бундай мулоқотлар эса ватанимизнинг юксалишига бўлган ишончимизни янада мустахкамлайди.

Руководитель УзЛиДеП встретился с нишанскими фермерами
На днях в фермерском хозяйстве “Ибрагимов Абдухалил” Нишанского района состоялась беседа за «круглым столом» с участием предпринимателей, фермеров и руководителей дехканских хозяйств.  В беседе выступил председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП, исполняющий обязанности председателя Совета фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель Узбекистана Актам Хаитов, рассказал об осуществляемых в стране широкомасштабных реформах.
- Обеспечение исполнения программы “Каждая семья – предприниматель” имеет важное значение в обеспечении занятости и благополучия населения, – сказал А.Хаитов. – Мы должны качественно улучшать свою работу в деле развития приусадебного хозяйства, поддержки семейного предпринимательства. Депутаты от партии должны изучить волнующие фермеров проблемы, проявлять активность в их положительном решении. Предстоящая в нынешнем хлопкоуборочном сезоне работа по привлечению к сбору урожая неорганизованной молодежи, составлению трудовых договоров со сборщиками, созданию всех условий для их эффективного труда будет находиться под контролем территориальных Советов партии.
В завершении мероприятия решено, что руководителю предприятия «Нишон томорка» в махалле «Ширинобод» Нишанского района Дилмуроду Жахонгирову будет выделен кредит в 500 млн.сумов для развития приусадебного хозяйства.
Председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП, исполняющий обязанности председателя Совета фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель Узбекистана Актам Хаитов продолжил свой диалог с кашкадарьинскими предпринимателями и фермерами.
1448
Дилолром 2018-09-15 11:05:15
Утказилган ушбу юзма-юз сухбат фермер, тадбиркор, дехконларнинг нафакат узларига булган ишончларини балки хукуматимизга, партиямизга, булган ишончларини янада ортишига хизмат килиш билан бир каторда тадбиркор ва фермерларнинг келгусидаги режаларига хам ижобий таъмир утказади деб уйлайман.