Tadbirkorlik haftaligi xotin-qizlar uchun o‘zaro fikr almashishga imkon yaratmoqda
Kuni kecha Urganch shahridagi Yoshlar markazida tadbirkorlik haftaligi doirasida O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi “Ayollar qanoti” tashabbusi bilan “Mamlakatimizning taraqqiyoti va farovonligida ishbilarmon va tadbirkor ayollarning o‘rni” mavzusida festival tashkil etildi.
Unda O‘zLiDeP Siyosiy Kengash Ijroiya qo‘mitasi va hududiy partiya tashkilotlari mas’ul xodimlari, Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi fraksiyamiz a’zolari hamda mutasaddi idoralar vakillari ishtirok etdi.
Festival doirasida ishtirokchilar mamlakatimizda xotin-qizlar tadbirkorligini rivojlantirish maqsadida olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar bilan yaqindan tanishtirilib, xususiy sektor rivoji yo‘lida qabul qilinayotgan qonunlar mazmun-mohiyati bilan yaqindan tanishtirildi. Viloyatdagi “Tilla Domor”, “Xorazm ipagi” va “Urganch bahmal” korxonalarida uyushtirilgan ochiq muloqotlar esa tadbirkor ayollar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot qilish, ulardan maslahat va ko‘mak olish imkonini yaratdi. Shuningdek, tadbirkorlik haftaligi ishtirokchilari “Xiva gilamlar maktabi”ga borib, gilam to‘qish sir-asrorlari bilan yaqindan tanishishdi.
Bir so‘z bilan aytganda, mazkur festival xotin-qizlar uchun o‘zaro fikr almashishga, partiyamiz safini ishbilarmon, tadbirkor xotin-qizlar hisobiga kengaytirishga zamin yaratdi.

Неделя предпринимательства создала возможность для взаимного обмена мнениями
На днях в Молодежном центре города Ургенча в рамках Недели предпринимательства по инициативе "Женского крыла" Хорезмского областного Совета УзЛиДеП организован фестиваль на тему “Роль женщин-предпринимателей в развитии и процветании нашей страны”.
В нем приняли участие ответственные работники Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП и территориальных партийных организаций, члены фракции партии в Законодательной палате Олий Мажлиса и представители заинтересованных ведомств.
В рамках фестиваля участники были ознакомлены с широкомасштабными реформами, проводимыми в нашей стране в целях развития женского предпринимательства, сутью и значением законов, принимаемых на пути развития частного сектора. Открытые диалоги, организованные на предприятиях “Тилла Домор”, “Хоразм ипаги” и “Урганч бахмал”, создали возможность для женщин-предпринимателей вести непосредственные диалоги, обменяться опытом и знаниями. Также участники Недели предпринимательства посетили “Хивинскую школу ковроделия”, непосредственно ознакомились с секретами ковроткачества.
Одним словом, данный фестиваль создал возможность женщинам для взаимного обмена мнениями, расширения рядов партии за счет предприниимчивых, деловых женщин.