O‘zLiDeP deputati tadbirkor muammosi yuzasidan so‘rov yuboradi
O‘zLiDeP faollaridan iborat ishchi guruh a’zolari “Ishbilarmon ayol” Respublika ko‘rik-tanlovining 2-o‘rin sohibi, “Sho‘rchi Don Omad” MChJ rahbari Gulsora Tangirova faoliyatini o‘rgandi.
Aytish joiz, mazkur korxonada turli bichimdagi zamonaviy ko‘rpa - yostiqlar, choyshablar, maxsus ishchi kiyimlar ishlab chiqariladi. E’tiborlisi, korxonada 30 nafardan ortiq xotin-qiz doimiy ish bilan band.
Darvoqe, tinib-tinchimas bu tadbirkor yana bir xayrli ishga qo‘l o‘rdi. Aholining non va non mahsulotlariga bo‘lgan ehtiyojini o‘rganib, 15 turdagi non va non mahsulotlari ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘ydi.
–2014 yildan buyon tadbirkorlik bilan shug‘ullanaman, – deydi tadbirkor. – Keyingi yillarda yurtimizda tadbirkorlarga qaratilayotgan alohida e’tibor natijasida koxonamiz faoliyati rivojlanib, ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarimiz kundan kunga ortib bormoqda. Lekin bitta muammomiz bor. Korxonamiz hududida mahsulotlarni saqlaydigan omborxonamiz yo‘q. Agar 30-40 million so‘m miqdoridagi mahsulotimizni ichki bozorda sotish imkoniyatiga ega bo‘lsak, ishchilarimizni  vaqtida oylik va qo‘shimcha ish haqi bilan ta’minlaymiz.
Shu masalada O‘zLiDeP faollaridan ko‘mak so‘ragan tadbirkorning murojaati xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari tomonidan tegishli tashkilotga so‘rov yuborish uchun yozib olindi.
Suhbat va muloqotlar davomida shuningdek, tadbirkorning mahalla hududidan 210 o‘rinli maktabgacha ta’lim muassasasi qurayotgani ma’lum bo‘ldi.
Partiya faollari yangidan bunyod etilayotgan ushbu maktabgacha ta’lim muassasasi ishlari bilan ham yaqindan tanishib, qurilish ishlarini jadallashtirish bo‘yicha zarur tavsiyalar berdi.
Matluba JO‘RAYEVA,
Kengashi ayollar bilan ishlash
Навоий вилоят Кенгаши Қўчқоров Беҳзод Исомиддинович2018-09-18 07:59:04
Тадбиркоримизнинг кейинги ишларига доим омад тилаган холда ўз мақсадлари сари илдам бориб фаолиятини кенгайтириб доимий иш билан таъминланмаган аҳолини ишга жойлаштиришдаги ҳамда жажжи кичкинтойлар учун қўрилаётган шинамгина боғча биноси таъмирланишини якунлашида ва яқин кунларда болажонларга ихтиёрига топширилишида яқиндан ёрдамларини аямаётган депутатларимизнинг келгусидаги фаолиятига омад тиламан.

Депутат от УзЛиДеП направит запрос по проблеме предпринимателя
Члены рабочей группы в составе активистов УзЛиДеП изучили деятельность обладателя 2-го места республиканского смотра-конкурса деловых женщин “Ишбилармон аёл”, руководителя ООО “Шурчи Дон Омад” Гулсоры Тангировой.
Следует отметить, что на данном предприятии изготавливается современное постельное белье, специальная рабочая форма. Примечательно, что на предприятии постоянной работой заняты более 30 женщин и девушек.
Кстати, неустанная предпринимательница реализовала еще один новый проект. Изучив потребности населения в хлебной продукции, она наладила производство 15 видов хлебной продукции.
–С 2014 года занимаюсь предпринимательством, – сказала предпринимательница. – В последние годы в результате уделяемого в стране особого внимания предпринимательству мы развернули деятельность предприятия, с каждым днем выпускаем все больше продукции. Однако у нас есть одна проблема. На территории предприятия нет склада для хранения продукции. Если мы будем иметь возможность реализации на внутреннем рынке своей продукции на 30-40 миллионов сумов, то мы будем своевременно выплачивать работникам зарплату.
Обращение предпринимательницы к активистам УзЛиДеП оказать содействие в данном вопросе было взято под контроль членами депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов для направления запроса в соответствующую организацию.
В ходе беседы и встреч также стало известно, что предпринимательница приступила к строительству на территории махалли дошкольного образовательного учреждения на 210 мест.
Активисты партии тесно ознакомились с работой возводимого данного дошкольного образовательного учреждения, дали необходимые рекомендации по активизации строительных работ.