O‘zLiDeP faollari Uchtepa kichik sanoat zonasi faoliyatini o‘rgandi
O‘zLiDeP Toshkent shahar Kengashi faollaridan iborat ishchi guruh  a’zolari Uchtepa kichik sanoat zonasi faoliyati bilan tanishdi.
Aytish joiz, mazkur kichik sanoat zonasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 7 oktyabrdagi 806-sonli qaroriga asosan tashkil etilgan. Ob’ektning umumiy yer maydoni 5,1 gektarni tashkil etadi.
Dastlab ishchi guruh a’zolari “NBF MED” va selofan paketlar ishlab chiqaradigan “Art Dekor Group” MChJda bo‘lib,  ishlab chiqarish jarayoni bilan yaqindan tanishdi. Ishchi-xodimlar bilan yuzma-yuz muloqot qilib, muammo va takliflarini o‘rgandi.
Keyingi manzil “ODIL ENGINEERING” MChJ bo‘ldi. Bu yerda partiya faollari korxona faoliyatini o‘rganish barobarida, yurtimizda tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida yig‘ilganlarga batafsil ma’lumotlar berdi.
Korxona rahbarining aytishicha, korxonada sanoat asbob uskunalari ishlab chiqariladi. Lekin mahsulotning har bir turiga sertifikat olish kerak ekan. Bu esa ortiqcha mablag‘ va vaqt degani. Shu bois, tadbirkor yagona sertifikat olishda ishchi guruhdan ko‘mak so‘radi.
Mazkur murojaat yuzasidan shu kunning o‘zida xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi tomonidan tegishli tashkilotga so‘rov yuborildi.
1250
Холмат Тўраев Жиззах вилояти2018-09-27 09:34:16
Тадбиркорлардан келиб тушаётган муаммоларга ечим топиб, таклифларни инобатга олиш зарур
O`zLiDeP Томди туман бўлими аппарат рахбари М.Абдазимов2018-09-26 11:17:53
Ишчи гуруҳлар томонидан тадбиркорлар билан юзма-юз ўчрашувларнинг ташкил этилиши юртимизда фаолият юритаётган тадбиркорлани қинаётган муаммоларни бартараф этишга хизмат қилади.

Активисты УзЛиДеП изучили деятельность Учтепинской малой промышленной зоны
Члены рабочей группы в составе активистов Ташкентского городского Кенгаша УзЛиДеП ознакомились с деятельностью Учтепинской малой промышленной зоны.
Следует отметить, что данная малая промзона создана на основе постановления Кабинета Министров от 7 октября 2017 года №806. Общая земельная площадь объекта составляет 5,1 гектара.
Сначала члены рабочей группы посетили ООО «NBF MED» и «Art Dekor Group», ознакомились с производственным процессом. Побеседовали с рабочими и служащими, изучили проблемы и выслушали предложения.
Следующим пунктом было ООО «ODIL ENGINEERING». Здесь активисты партии наряду с изучением деятельности предприятия также рассказали собравшимся о работе, осуществляемой в стране по развитию предпринимательской деятельности.
Руководитель предприятия рассказал, что на предприятии производится промышленное оборудование. Однако к каждому виду продукции необходимо получение сертификата. Это требует затраты лишних средств и времени. Поэтому предприниматель обратился за содействием к рабочей группе в получении единого сертификата.
По данному обращению в тот же день депутатской группой партии в районном Кенгаше народных депутатов направлен запрос в соответствующую организацию.