O‘zLiDeP faollari Uchtepa kichik sanoat zonasi faoliyatini o‘rgandi
O‘zLiDeP Toshkent shahar Kengashi faollaridan iborat ishchi guruh  a’zolari Uchtepa kichik sanoat zonasi faoliyati bilan tanishdi.
Aytish joiz, mazkur kichik sanoat zonasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 7 oktyabrdagi 806-sonli qaroriga asosan tashkil etilgan. Ob’ektning umumiy yer maydoni 5,1 gektarni tashkil etadi.
Dastlab ishchi guruh a’zolari “NBF MED” va selofan paketlar ishlab chiqaradigan “Art Dekor Group” MChJda bo‘lib,  ishlab chiqarish jarayoni bilan yaqindan tanishdi. Ishchi-xodimlar bilan yuzma-yuz muloqot qilib, muammo va takliflarini o‘rgandi.
Keyingi manzil “ODIL ENGINEERING” MChJ bo‘ldi. Bu yerda partiya faollari korxona faoliyatini o‘rganish barobarida, yurtimizda tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida yig‘ilganlarga batafsil ma’lumotlar berdi.
Korxona rahbarining aytishicha, korxonada sanoat asbob uskunalari ishlab chiqariladi. Lekin mahsulotning har bir turiga sertifikat olish kerak ekan. Bu esa ortiqcha mablag‘ va vaqt degani. Shu bois, tadbirkor yagona sertifikat olishda ishchi guruhdan ko‘mak so‘radi.
Mazkur murojaat yuzasidan shu kunning o‘zida xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi tomonidan tegishli tashkilotga so‘rov yuborildi.
1250
Холмат Тўраев Жиззах вилояти2018-09-27 09:34:16
Тадбиркорлардан келиб тушаётган муаммоларга ечим топиб, таклифларни инобатга олиш зарур
O`zLiDeP Томди туман бўлими аппарат рахбари М.Абдазимов2018-09-26 11:17:53
Ишчи гуруҳлар томонидан тадбиркорлар билан юзма-юз ўчрашувларнинг ташкил этилиши юртимизда фаолият юритаётган тадбиркорлани қинаётган муаммоларни бартараф этишга хизмат қилади.

Activists of UzLiDeP studied the activity of the Uchtepa small industrial zone
The members of the working group of activists of the Tashkent сity сouncil of UzLiDeP got acquainted with the activities of the Uchtepa small industrial zone.
It should be noted that this small industrial zone was created on the basis of the resolution of the Cabinet of Ministers of October 7, 2017 No.806. The total land area of the object is 5.1 hectares.
The members of the working group visited «NBF MED» LLC and «Art dekor group», got acquainted with the production process. They talked to workers and employees, studied their problems and listened to the suggestions.
The party activists also studied the activities of «Odil Engineering» LLC, as well as told the audience about the work carried out in the country on the development of entrepreneurial activity.
The head of the company said that the company produced industrial equipment. However, each type of product requires a certificate. This requires the cost of extra money and time. Therefore, the entrepreneur asked the working group to help in obtaining a single certificate.
On the same day, the deputy group of the regional council of people's deputies sent a request to the relevant organization.