Samarqanlik 100 nafardan ortiq yoshlar O‘zLiDePni tanladi
Samarqand veterinariya va meditsina institutida O‘zLiDeP tashkil topganining 15 yilligi munosabati bilan “Orzular ro‘yobi – O‘zLiDeP bilan” shiori ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Unda partiya faollari tomonidan siyosiy partiyalar faoliyati, O‘zLiDePning jamiyatdagi tutgan o‘rni va roli, dasturiy maqsad va vazifalari haqida talabalarga atroflicha tushunchalar berildi.
–Partiya tashkil topganiga bu yil 15 yil to‘ladi, – deydi O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi siyosiy ta’lim markazi rahbari Jamila Sayfiddinova. –O‘tgan davr mobaynida yurtimizda tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning manfaatlarini himoya qilish borasida amalga oshirilgan ishlar samarasi o‘laroq, bugun tadbirkorlarimiz nafaqat oilasi, balki yurt rivojiga ham alohida ulush qo‘shib kelmoqda.
Tadbirda so‘z olganlar partiya hududiy tashkilotlariga siyosiy jihatdan yetuk, partiyaviy ishlarni tashkil etishda davr talablariga javob bera oladigan yigit-qizlarni siyosiy jarayonlarga kengroq jalb etish borasida amalga oshirilayotgan ishlar, shuningdek, O‘zLiDeP tomonidan ishlab chiqilgan “Yangi avlod kadrlari” loyihasi haqida talabalarga atroflicha ma’lumotlar berishdi.
–Yurtimizda tadbirkorlikni rivojlantirish va ularni qo‘llab-quvvatlash borasidagi g‘oyalari uchun bugun O‘zLiDePni tanlab, unga a’zo bo‘ldim, – deydi Samarqand veterinariya va meditsina instituti talabasi Ilyos Ergashev. – Bolalikdan tadbirkorlikka havas qilaman. Ular yurtimiz tayanchi. Ularning safi kengayishiga men ham xayrixohman.
Tadbirda partiya safiga kirish istagini bildirgan 100 dan ortiq talabalarga a’zolik guvohnomasi topshirildi.
Mening ovozim – Vatanim kelajagi
21.09.2019, 11:51
Joriy yilda mamlakatimizda bo‘lib o‘tadigan saylovlarda 2 milliondan ortiq yoshlar ilk marotaba ishtirok etadi

Более 100 самаркандских юношей и девушек выбрали УзЛиДеП
В Самаркандском институте ветеринарии и медицины в связи с 15-летием образования УзЛиДеП проведено мероприятие под девизом “Мечты сбываются с УзЛиДеП”.
В нем активистами партии представлена подробная информация о деятельности политических партий, роли УзЛиДеП в жизни общества, программных целях и задачах партии.
–В этом году исполняется 15 лет со времени образования партии, – сказала руководитель центра политического образования Самаркандского областного Совета УзЛиДеП Жамила Сайфиддинова. – За минувший период в результате осуществленной работы по поддержке предпринимателей в стране, защите их интересов, сегодня предприниматели обеспечивают благополучие не только своей семьи, но и вносят вклад в развитие страны.
–За идеи в деле развития и поддержки предпринимательства в стране сегодня я выбрал УзЛиДеП и вступил в ряды партии, – сказал студент Самаркандского института ветеринарии и медицины Илёс Эргашев. – С детства я интересовался бизнесом. Я поддерживаю меры по расширению рядов предпринимателей и деловых людей – опоры нашей страны.
В мероприятии более 100 студентам, изъявившим желание вступить в партию, вручены членские удостоверения.