O‘zLiDeP hazorasplik bir guruh fermerlarni taqdirladi
O‘zLiDeP Hazorasp tuman Kengashi tomonidan partiya tashkil topganining 15 yilligi munosabati bilan bayram tadbiri tashkil etildi.
Unda Xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari, partiya tuman Kengashi xodimlari, BPT raislari, tadbirkor va fermerlar hamda keng jamoatchilik vakillari qatnashdi.
–2003 yildan buyon fermerlik bilan shug‘ullanaman, – deydi “Polvonpir” fermer xo‘jaligi rahbari Shavkat Quryazov.  – Bu yil paxta hosilini reja asosida 42 sentnerdan davlatga topshirdik va rejani ortig‘i bilan bajardik. Shu bilan birga, partiya tadbirlarida muntazam qatnashib turamiz. Sababi, jamiyatimizdagi yangiliklar, siyosiy, iqtisodiy, ijtimoiy munosabatlarning faol qatnashchisi bo‘lishimiz uchun partiya bizga zarur. Inchunun yangi qonunlardan xabardor bo‘lsak va unga amal qilsak, qonunlarda ko‘rsatilgan imtiyozlardan samarali foydalana olamiz.
Tadbirda partiya dasturiy maqsad-vazifalarini targ‘ib qilishdagi faolligi, vatanimiz taraqqiyoti yo‘lidagi jonkuyarligi bilan yurtimiz taraqqiyotiga ulkan hissa qo‘shayotgan bir guruh partiya faollari O‘zLiDeP tuman Kengashi tomonidan esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

УзЛиДеП чествовал группу хазораспских фермеров
Хазораспским районным Советом УзЛиДеП в связи с 15-летием образования партии организовано праздничное мероприятие.
В нем приняли участие члены депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов, работники районного Совета партии, председатели ППО, предприниматели и фермеры, представители широкой общественности.
–С 2003 года занимаюсь фермерством, – говорит руководитель фермерского хозяйства “Полвонпир” Шавкат Курязов.  – В этом году урожай хлопка мы сдали на основе плана по 42 центнера и выполнили обязательство с превышением. Вместе с тем, мы будем регулярно участвовать в партийных мероприятиях. Дело в том, что партия необходима для нас, чтобы мы были активными участниками политических, экономических, социальных отношений и новшеств в обществе. Если мы будем в курсе принимаемых новых законов, то сможем воспользоваться предоставляемыми льготами.
В мероприятии группе активистов партии, вносящих достойный вклад в пропаганду программных целей и задач партии, процветание нашей Родины, вручены памятные подарки районного Совета УзЛиДеП.