Kegeylida O‘zLiDePning 15 yilligiga qizg‘in hozirlik ko‘rilyapti
O‘zLiDeP Kegeyli tuman Kengashi Kegeyli maishiy xizmat ko‘rsatish kasb-hunar kollejida “O’zLiDeP 15 yoshda” mavzuida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etdi.
Tadbirda parlament, siyosiy partiyalar faoliyati, “Yoshlar - kelajagimiz” Davlat dasturida belgilangan vazifalar, shuningdek, O‘zLiDePning mamlakatimiz hayotida tutgan o‘rni keng muhokama qilindi.
–Tumanimizda partiyaning 2 mingga yaqin a’zosi bo‘lib, shundan 70 foizdan ortig‘ini yoshlar tashkil etadi, – deydi O‘zLiDeP Kegeyli tuman Kengashi apparat rahbari Bayramboy Iskenderov. – Shu bois, partiya tashkil topganining 15 yillik bayramini joylarda keng nishonlashga qizg‘in tayyorgarlik ko‘ryapmiz.

В Кегейлийском районе идет подготовка к 15-летию УзЛиДеП
Кегейлийском районном Совете УзЛиДеП в Кегейлийском профессиональном колледже бытового обслуживания организовано духовно-просветительское мероприятие “УзЛиДеП - 15 лет”.
В мероприятии широко обсуждены деятельность парламента, политических партий, задачи, намеченные в Государственной программе “Молодежь –наше будущее”, а также роль УзЛиДеП в жизни страны.
–В нашем районе в рядах партии около 2 тысяч членов, из них более 70 процентов составляет молодежь, – сказал руководитель аппарата Кегейлийского районного Совета УзЛиДеП Байрамбой Искендеров. – Поэтому мы активно готовимся к широкому празднованию на местах 15-летия организации партии.