O’zLiDeP tashabbusi bilan 30 nafar xorazmlik xotin-qiz tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi
Xorazm viloyatida O’zLiDeP Urganch shahar Kengashi “Ayollar qanoti” tashabbusi bilan “Sog‘lom oila mustahkam oila” doirasida “Yuldasheva Mehribon xususiy klinikasi”da tadbir tashkil etildi. Tadbirdan ko‘zlangan maqsad oilalarda ma’naviy sog‘lom muhitni qaror toptirish, xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash ularninng ijtimoiy-siyosiy va tibbiy madaniyatini yuksaltirish orqali sog‘lom va mustahkam oilani qaror toptirishdan iboratdir. Bu borada partiya viloyat Kengashi “Ayollar qanoti” tomonidan ayollarning salomatligini yaxshilash maqsadida tizimli ishlar amalga oshirib kelinmoqda.
Tadbir davomida bepul tibbiy ko‘rik tashkil etildi va unda 30 nafarga yaqin xotin-qiz bepul tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi.
– Yurtimizda xotin-qizlarga juda katta e’tibor qaratilmoqda, – deydi “Tinchlik” MFY maslahatchisi Shakarjon Sapayeva. – Mahallamizda yashayotgan uy va jamaoat ishlarida faol bo‘lgan ayollar, bunday ko‘riklarga vaqt ajratishi qiyin. Biz uchun shunday tibbiy ko‘riklar tashkil etgan O`zLiDePdan juda minnatdormiz.

По инициативе УзЛиДеП проведен медицинский осмотр 30 хорезмских женщин
В Хорезмской области по инициативе «Женского крыла» Ургенчского городского Совета УзЛиДеП в рамках проекта «Здоровая семья – прочная семья» в частной клинике Юлдашевой Мехрибон организовано мероприятие. Цель проведения мероприятия - утверждение духовной здоровой атмосферы в семьях, поддержка женщин, повышение их общественно-политической и медицинской культуры, посредством этого – формирование здоровой и прочной семьи. В этом направлении «Женским крылом» областного Совета партии в целях улучшения здоровья женщин осуществляется системная работа.
В ходе мероприятия организован бесплатный медицинский осмотр и в нем около 30 женщин и девушек прошли бесплатный медицинский осмотр.
– В нашей стране женщинам уделяется большое внимание, – сказала консультант МСГ “Тинчлик” Шакаржон Сапаева. – Проживающим в махалле женщинам, занятым домашним трудом и активным в общественных работах, трудно выделить время для таких осмотров. Мы рады, что УзЛиДеП организовывает для нас такие медосмотры.